Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pracownie komputerowe
strony: [ 1 ]
Grażyna18-06-2004 18:50:29   [#01]
Przyznano mi pracownię komputerową (w ramach projektów, o którym pisaliśmy w odrębnym wątku). Czy ktoś z Was orientuje się ile czasu trwa od momentu wpisania na listę do przywiezienia komputerów i ich instalacji w szkole? Jest szansa, że za kilka miesięcy bedę je miała?
Mariola18-06-2004 18:56:45   [#02]

Grażynko

najpierw jest spotkanie informacyjne dla dyrektorów i nauczyciela informatyki(opiekuna pracowni). Tam dowiesz się dokładnie kiedy dostaniesz pracownie.
Jako "skowronki" najpierw pojawią się u Ciebie w szkole panowie od położenia sieci kablowej(wtedy już musisz wiedzieć w którym pomieszczeniu ile potrzebujesz gniazdek do netu, gdzie będzie skrzynka itd...(ale onie z reguły także wcześniej się umawiają na przyjazd.
Ala jeżeli teraz dostałaś pracownię, to prawdopodobnie na 1 września jeszcze nie będziesz jej miała.
Grażyna18-06-2004 19:00:59   [#03]

Dziękuję Mariolu.

Tak sądziłam, że będzie to niezbyt prędko, ale zastanawiałam się czy to trwa kilka miesięcy, czy rok? Wiesz jak to jest z naszymi urzędnikami...

Powiedz mi wobec tego jeszcze, czy jeśli mam starą pracownię (zbieranina komputerów z banków itp), mam tam już zrobioną sieć, założoną skrzynkę mogę w tej samej sali zrobić nową pracownię, czy powinnam wybrać na ten cel inną salę lekcyjną?

Mariola18-06-2004 19:07:42   [#04]

możesz zrobić w tej samej sali

ale oni i tak powinni położyć nową (swoją)sieć na którą dają gwarancję i która jest wliczona w koszt pracowni.
Ale jeżeli masz taką możliwość, że możesz dać na ten cel inną salę lekcyjną, to ja proponowałabym zrobić dwie pracownie.
Wtedy można je wykożystywać nie tylko do nauki informatyki ale także jako pracownie językowe lub na inne przedmioty. Albo ostatecznie jako dwie pracownie internetowe.
Tu już możesz zrobić jak chcesz :-)
Pamiętaj tylko o miejscu na kompki w bibliotece
Grażyna18-06-2004 19:09:41   [#05]
Czy te komputery w bibliotece wchodzą w zakres w/w projektu? Byłoby super!
Mariola18-06-2004 19:14:52   [#06]

ups, nie wiem jaką jesteś szkołą

musisz sprawdzić na stronie MENiS jaka jest konfiguracja pracowni.
jeżeli w skład tego co otrzymałaś wchodzi centrum multimedialne, to oznacza, że masz cztery komputery do biblioteki.
Ja po prostu nie pamiętam jak to jest w innych niż ponadgimnazjalne szkoły.
w ponadgimnazjalnych na pewno są 4 kompki do biblioteki.
Grażyna18-06-2004 19:19:25   [#07]
ja się cieszę, że w ogóle dostałam, bo moja szkoła jest szkołą podstawową, wiejską - cieszę się więc szalenie, że ją dostanę, (oby nic się nie zminiło, odpukuję w niemalowane drewno...:))
bogna04-11-2004 18:08:30   [#08]

pracownie z EFS

Pracownie komputerowe z EFS dla szkół ponadgimnazjalnych w latach 2005-2006:

http://www.ko.poznan.pl/ftp/EFS_pg_2004.doc

http://www.ko.poznan.pl/ftp/EFS_pg_2004_zal_nr_1.doc

http://www.ko.poznan.pl/ftp/EFS_pg_2004_zal_nr_2.doc

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]