Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Urlop szkoleniowy na doskonalenie
strony: [ 1 ]
Mirosław Skura18-06-2004 13:41:38   [#01]
Jak myślicie?
Czy na podstawie niżej przytoczonego paragrafu z Rozp. MEN z dnia 19 XII 2000 traktującego o urlopach szkoleniowych mogę udzielić nauczycielce 5 dni płatnego urlopu  na kurs doskonalący. (Kurs odbywa się w ramach programu PAOW - jeśli ktoś o takim słyszał a organizuje go Społeczne Towarzystwo Oświatowe).
A chciałbym ją wysłać na ten kurs.
A może na podstawie jakiegoś innego przepisu???

§ 11. Urlopy płatne dla celów naukowych, artystycznych lub oświatowych mogą być udzielane nauczycielowi w wymiarze do jednego miesiąca na opracowanie środków dydaktycznych, problemów z zakresu teorii lub praktyki pedagogicznej albo innych problemów z zakresu oświaty i wychowania, które mogą mieć znaczenie w unowocześnianiu i doskonaleniu procesu dydaktyczno-wychowawczego oraz systemu oświaty i wychowania, jeżeli z tego tytułu nauczyciel nie otrzymuje wynagrodzenia.
Grażyna18-06-2004 18:57:07   [#02]

Nie wiem jak powinno być, ale u nas panuje zwyczaj, że jeśli dyrektor deleguje n-la na kurs (bo jest potrzebny dla rozwoju szkoły itp.), to płacimy nauczycielowi tak jakby był w pracy.

A co do paragrafu, który cytujesz, to my go nie stosujemy, gdyż to pociąga za sobą bardzo duże koszty finansowe. Kierując nauczyciela na studia, p. podyplomowe musisz podpisać stosowne dokumenty i płacisz mu wtedy nie tylko za urlop, ale i studia oraz za delegacje. Koszty wzrastają wtedy ogromnie.

Basia D18-06-2004 21:57:01   [#03]

ZGADZAM SIĘ Z GRAŻYNĄ .

Basik19-06-2004 14:02:15   [#04]
A my mamy szkolenia z PAOW w lipcu. Jadę do Nałęczowa
Mirosław Skura19-06-2004 15:05:26   [#05]
U nas kursy rozrzucone od czerwca do października.
Co do urlopu to też jestem skłonny zgodzić się z wersją Grażyny

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]