Forum OSKKO - wątek

TEMAT: nauczanie indywidualne a klasyfikacja
strony: [ 1 ]
Beata Z17-06-2004 23:53:22   [#01]

Proszę o pomoc w nastepujących kwestiach:

1. Jak klasyfikować uczniów, którzy na podstawie orzeczenia PPP objęci są nauczaniem indywidualnym? Są to uczniowie  klasy IV, którzy realizują program nauczania  nastepujących przedmiotów: język polski, matematyka, historia, przyroda w wymiarze 8 godzin tygodniowo. Co z językiem obcym, sztuką i w-f, których nie realizowali ze względu na schorzenie (w pierwszym przypadku jest to porażenie mózgowe, w drugim zespól Downa)?

2. Czy na świadectwie klas I-III ocena z dodatkowych zajęć edukacyjnych (chodzi o język obcy) powinna być opisowa, czy cyfrowa?

Z góry dziękuję za pomoc.

Basia D18-06-2004 00:00:12   [#02]
w kasach I-III ocena  cyfrowa jest tylko z religii
Beata Z18-06-2004 00:22:39   [#03]
A czy nie zależy to od zapisu w Statucie Szkoły (Wso)? Język angielski to zajęcia dodatkowe przyznane z godzin do dyspozycji dyrektora.
Basia D18-06-2004 00:53:05   [#04]
o ocenianu mówi rozporządzenie a WSO jest prawem wewnątrzszkolnym , które miusi być zgodne z wyższymi . niestety.
Ewa z Rz18-06-2004 04:36:21   [#05]

Beato,

a czy ci uczniowie na NI mieli orzeczenie o upośledzeniu?

Przy upośledzeniu w stopniu lekkim masz oceny, wtedy z przedmiotów, których nie realizowali wpisujesz kreskę. Natomiast jeśli stopień upośledzenia jest umiarkowany lub znaczny ocena jest ocena opisową - stosujesz specjalny wzór świadectwa - patrz wątek: o świadectwach

Karolina18-06-2004 20:11:41   [#06]

A kto czego nie realizował i dlaczego?

Mozesz zwolnić z języka - rozumiem, ze sztuki nie widze powodu w żadnym przypadku, wf - porażenie rozumiem ale zD powinien realizowac dla zdrowia.... zresztą nawet mpd powinien mieć (oczywiście w innej formie i indywidualnie ale przeciezn a te dzieci wiecznie brakuje pieniędzy to kto by tam rozumiał, że poprzez ruch jest lepszy rozwój intelektualny)

Moj syn też nie ma wf - ale ja to rozumiem, sama po godzinach go ćwicze ;-))

Ewo -w ramach przyczepiania się - jakie to orzeczenie o uposledzeniu?

 ;-)))

Konto zapomniane18-06-2004 22:49:49   [#07]
jeśli chodzi o naucz. indyw. w gimnazjum, to gmina przydziela nam na ucznia 10 godzin i nie mogę go z niczego ( oprócz zajęc dodatkowych )zwolnić, mam mu łączyć zajęcia np w miesiącu ma 3 historie i 1 WOS bądź łączę j.pol z plastyką, a jeśli może dochodzić do szkoły, nawet na w.f przychodzi, dobrze gdy komputer ma w domu, bo informatyki też nie mogę zawiesić u ucznia - no i głów się tu człowieku jak w 10 godzinach tygodniowo zmieścić 13 przedmiotów ( bez katechezy- a rodzice mogą mieć pretensje)! A organ nie chce dać więcej godzin

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]