Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Awans na dyplomowanego nowego dyrektora
strony: [ 1 ]
ES20-08-2018 21:05:11   [#01]

Może ktoś podpowie jak ma wygadać mój dalszy awans: 2 lata stażu na dyplomowanego za mną, od września obejmuję stanowisko dyrektora nie wiem czy dobrze rozumiem, że powinnam się powołać na KN Art. 9e.5 "jeżeli w okresie stażu nauczycielowi powierzono stanowisko dyrektora szkoły, zatrudniono go na stanowisku, na którym wymagane są kwalifikacje pedagogiczne, urlopowano go lub zwolniono z obowiązku świadczenia pracy, do nieprzerwanego okresu, o którym mowa w ust. 1-3, zalicza się okres odbytego stażu" oraz  z nowego rozp. o awansie § 9. 3. nie wiem jak rozumieć "5) w przypadku nauczyciela, któremu powierzono stanowisko dyrektora szkoły, sprawozdanie z ostatnich 3 lat pracy zawierające charakterystykę i rozwój kierowanej przez niego szkoły w tym okresie, z uwzględnieniem efektów kształcenia, wychowania i opieki, oraz kopię karty oceny pracy z ostatnich 3 lat pracy, poświadczoną przez dyrektora szkoły za zgodność z oryginałem;". Kiedy właściwie będę mogła przystąpić do postępowania i w jaki sposób ma się ono odbywać?

aza20-08-2018 22:31:40   [#02]

Staż na kolejny stopień awansu zawodowego nauczyciela rozpoczęty i niezakończony przed dniem 1
września 2018 r. jest odbywany według dotychczasowych przepisów. Do postępowań o nadanie
nauczycielom stopnia awansu zawodowego, w
szczętych i niezakończonych przed dniem 1 września 2018 r.,
stosuje się przepisy dotychczasowe.(art. 125, 126 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych); art. 127- 130
126 ustawy o finansowaniu zadań oświatowych zawierają uregulowania przejściowe obejmujące -
w szczególnych przypadkach - stosowanie dotychczasowych przepisów.

 

ES20-08-2018 23:17:12   [#03]

Czy dobrze rozumuję, że po roku będę musiała podejść do oceny pracy na stanowisku dyr. i jest konieczność uzyskania oceny wyróżniającej by podejść do postępowania?

MalMiz21-08-2018 10:00:07   [#04]

zerknij sobie do wątku "awans zawodowy dyrektora szkoły" tam opisywana była sytuacja podobna do tej ww.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]