Forum OSKKO - wątek

TEMAT: RODO, opłaty za przetwarzanie danych
strony: [ 1 ]
Paweł3208-08-2018 10:29:56   [#01]

Jak sobie radzicie z usługami hostingowymi dla szkolnych stron i kont pocztowych. Dzisiaj otrzymałem informację od lidera na rynku, że aby podpisać umowę na przetwarzanie danych zgodne z art.28 rodo muszą wczesniej przeprowadzić audyt (2000 zł) a następnie trzeba płacić 500 zł miesięcznie dodatkowo?! 

noe1908-08-2018 22:49:08   [#02]

??

hosting mam wykupiony w firmie. Ta firma nie przetwarza moich danych. Udostępnia mi tylko  kawałek miejsca na serwerze. Domenę kupuje sobie sam. NIe mam od nich żadnego oprogramowania. Wszystkim sam zarządzam. Nie mam zamiaru z nimi podpisywać żadnej umowy na przetwarzanie danych

Marek Pleśniar09-08-2018 07:29:05   [#03]

jaki audyt? Jakieś naciąganie

Marek Pleśniar09-08-2018 07:43:39   [#04]

z ciekawości zajrzałem do innej firmy. Piszą tak:

"Od maja 2018 podpisujemy z naszymi Klientami Umowę powierzenia przetwarzania danych zgodną w wytycznymi RODO, w szczególności spełniającą art 28 oraz art.42 RODO.

Umowa powierzenia przetwarzania danych
podpisywana jest bezpłatnie do każdego z pakietów hostingowych
"

 

może warto zmienić firmę?

Paweł3209-08-2018 11:15:04   [#05]

do#2 

no właśnie kwestia jak traktujemy ten "kawałek na serwerze" i przetwarzanie, jeśli mamy tam konta pocztowe szkolne to nigdy nie wiemy co tam się znajdzie (nauczycielom w załącznikach pewnie zdarza się wysłać dokumenty z danymi osobowymi).

do#04

na to wygląda:)

a tu dodatkowa na odpowiedź na sugestie, że "troszkę za drogo"

() jako profesjonalny dostawca usług pragnie dochować wszelkich wymagań związanych ze zmianą stanu prawnego. Jednym z elementów zapewniających compliance z nowymi przepisami jest umowa PPDO. Warunkiem dla podpisania umowy ważnej i dającej bezpieczeństwo obydwu stronom, jest przeprowadzenie audytu, który pozwoli ocenić ryzyko – zarówno prawne, jak i faktyczne związane z przetwarzaniem danych. Powierzając dane (), która stosuje praktykę najwyższej jakości, Administrator danych zyskuje komfort, że znacznie łatwiej będzie mu wykazać należytą staranność oczekiwaną przez organy administracji publicznej. Wykonanie audytu zewnętrznego stanowi oczywiście element wskazujący na należytą staranność, jednakże stosuje własne standardy, które pozwalają ocenić ryzyko – zarówno prawne, jak i faktyczne związane z przetwarzaniem danych.

 

W przypadku jeżeli nie będą Państwo przetwarzać danych osobowych na serwerze, w takim wypadku nie ma konieczności podpisania umowy PPDO. Proszę jednak pamiętać, że ze względu na odpowiedzialność i ryzyko związane z rozpoczęciem obowiązywania nowych przepisów tj. RODO - nadmienić można choćby o odpowiedzialności karnej przewidzianej przez polskiego Ustawodawcę w projekcie ustawy, dokonano stosownych zmian w regulaminie Ogólnych Warunków Umów, który mówi o tym, iż Klient przetwarzający dane osobowe powinien posiadać podpisaną umowę PPDO.


post został zmieniony: 09-08-2018 11:19:25
Marek Pleśniar10-08-2018 10:46:42   [#06]

mój hosting również nie chce żadnych pieniędzy ani nie proponuje audytów za umowę

co więcej stworzył generator takich umów

jedyne zwiększenie ceny to powstaje gdy jest na ssl, a i to niewielkie

Paweł3210-08-2018 13:28:09   [#07]

do #06 a na priv nazwę dostawcy można prosić?

#02 no to jest chyba ciekawa i ważna kwestia, czy utrzymywanie zwykłej (tzn. bez formularzy, pobierania danych,itp., ale ze zdjęciami szkolnymi i podstawowymi informacjami o działalności) strony i np. kont pocztowych (służbowych) nauczycieli wymaga podpisania umowy powierzenia przetwarzania?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]