Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Awans w placówce niepublicznej
strony: [ 1 ]
graraz11-07-2018 16:04:52   [#01]

Zwrócono się do mnie z taką sprawą: "Jestem pracownikiem Niepublicznego Przedszkola. Od września chciałabym rozpocząć awans zawodowy na nauczyciela mianowanego. Czy jest to możliwe w palcówce niepublicznej? Niestety dyrekcja przedszkola nie posiada żadnego stopnia awansu. Skończyła studia podyplomowe z Zarządzani oświatą. Dyrekcja od spraw pedagogicznych także nie ma żadnego stopnia zawodowego. Kto może być moim opiekunem? Wyczytałam na forach  że może to być osoba z innej placówki, ale kto przydziela taką osobę? kuratorium? czy samodzielnie można znaleźć opiekuna i stworzyć z nim porozumienie? Są na jakieś artykuły o tym mówiące? w kuratorium niestety nas zbywają. Proszę o pomoc w wyjaśnieniu tej sytuacji."

Może ktoś tutaj pomoże....

Aneta Krzykawska11-07-2018 20:41:45   [#02]

Mozna robic awans. Opiekunem stazu jest osoba zajmujaca kierownicze stanowisko. Nie musi miec zadnego stopnia. 

mika13-07-2018 14:18:47   [#03]

Awans w placówce niepublicznej można robić, dyrektor szkoły/przedszkola wyznacza dla nauczyciela opiekuna, opiekun musi posiadać stopień nauczyciela mianowanego lub dyplomowanego. Czy w tym przedszkolu są zatrudnieni inni nauczyciele?

MKJ13-07-2018 14:21:17   [#04]

Albo sam jest opiekunem, jeśli żaden nauczyciel nie ma stopnia mianowanego lub dyplomowanego.

graraz14-07-2018 07:59:46   [#05]

Właśnie żaden z nauczycieli nie ma mianowanego ani dyplomowanego. Dyrektor nie ma stopnia awansu i nie jest nauczycielem więc nie może być opiekunem. Wice jest nauczycielem i on mógłby być opiekunem pomimo tego, że jest stażystą. Tak myślę...

Tylko kto byłby opiekunem wice gdyby chciał odbywać staż na kontraktowego?

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]