Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Mianowanie dla nauczyciela - pracownika naukowego
strony: [ 1 ]
Aroniowa09-07-2018 10:54:39   [#01]

Dzień dobry,

w Karcie Nauczyciela (obwieszczenie z dnia 13.04.2018) mamy:

Art. 124. Nauczyciele zatrudnieni w dniu 1 września 2018 r. w szkole, posiadający stopień naukowy oraz legitymujący się co najmniej pięcioletnim okresem pracy w szkole wyższej, z tym dniem uzyskują z mocy prawa stopień nauczyciela mianowanego, chyba że już uzyskali ten stopień na podstawie przepisów dotychczasowych.

1. Mam nauczyciela, który ma stopień doktora i od 2009 r. pracuje na uczelni (umowa o dzieło) i w tym roku kończy staż na stopień nauczyciela mianowanego. Czy z mocy prawa zostaje nauczycielem mianowanym, czy musi zdawać egzamin? Data 1 września 2018 r.?

2. Ww wrześniu 2017 r. zatrudniłam nauczyciela-doktora pracownika uniwersytetu, czy w tym roku otrzymuje on stopień nauczyciela mianowanego z datą 1 września 2018 r.?

 

Pozdrawiam

 

Dubois09-07-2018 12:11:25   [#02]

Wydaje mi się, że w przypadku:

1. jeżeli kończy staż nie ma przeszkód żeby przystąpił do egzaminu. Skutek tak czy siak jest na 1 września 2018.

2. przepis mówi o nowo zatrudnianych, czy zatem z mocy prawa umowa ma się przekształcić na z mianowania... trudne pytanie. Trzeba by chyba poszukać interpretacji u prawnika

MKJ09-07-2018 17:39:53   [#03]

Art. 124 jest w UoFZO, a nie w KN, ale mniejsza o to...

1. O ile wiem, to umowa o dzieło nie jest nawiązaniem stosunku pracy, a więc w tym przypadku nie ma mowy o "pięcioletnim okresie pracy w szkole wyższej".

2. Jak wyżej, a jeśli ma pięcioletni okres pracy, to tak.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]