Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kara dyscyplinarna - zwolnienie pracy.
strony: [ 1 ]
og14-06-2018 18:30:45   [#01]

1. Nauczyciel dostał karę dyscyplinarną zwolnienia z pracy. Z jakim dniem jest ona wykonywana?

2. Nauczyciel zwolnił się z pracy, w czasie tej pracy miał dokonać czynu, za który go ukarano zwolnieniem z pracy, ale sam się zwolnił i za zatrudnił w innej szkole. Czy w tej nowej szkole tez go zwolnią?

ReniaB14-06-2018 18:51:23   [#02]

Nie bardzo rozumiem. Ale jeżeli zrobił coś z kodeksu karnego to nie może pracować jako nauczyciel lub pracownik administracji samorządowej ( w instytucjach samorządowych tylko stanowiska obsługowe)

Kara dyscyplinarna od komisji to chyba jako nauczyciel w żadnej szkole , gdyż przy zatrudnieniu bierzemy wyciąg z CROD krajowego rejestru

og14-06-2018 19:07:50   [#03]

Niczego nie zrobił z kodeksu karnego. Kara dyscyplinarna nie wyklucza pracy w szkole i nie powinna. Nauczyciel jest znakomitym fachowcem, ba, wybitnym nawet chyba.

Pytanie jest inne - zwolnił się ze szkoły, w której jakoby dokonał czynu nagannego. Zatrudnił w innej szkole i czy jeśli II instancja przyłoży zwolnienie z pracy, to go zwolnią z nowej pracy? Wszak czynu miał dokonać w poprzedniej, a nie w nowej?

 

AnJa14-06-2018 19:15:06   [#04]

Zakładam, że chodzi tylko o postępowanie dyscyplinarne.

1. Z dniem uprawomocnienia. Czyli trzeba odczekać okres na odwołanie do komisji centralnej- chyba 14 dni (do sprawdzenia). 

2. Tu jest problem - gdyby nie zatrudnił się w tej nowej szkole to natychmiast po zwolnieniu mógłby ubiegać się o zatrudnienie w nowej szkole (albo i tej samej). Ale jeśli już pracuje? Proponuję sprawdzić w MEN.
To, czy i co zrobi z wiedzą z rejestru dyrektor przy zatrudnieniu takiego to inna sprawa - może uznać karę za wystarczajacy powód by nie zatrudnić, może mu to nie przeszkadzać.
Jeśli jest wola dyrektora pozostawienia nauczyciela- niech dla ostrożności zwolni a potem zatrudni.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]