Forum OSKKO - wątek

TEMAT: praca dyrektora w innej szkole
strony: [ 1 ]
edithael09-06-2018 22:59:26   [#01]

Czy praca dyrektora publicznej placówki (szkoła, przedszkole, PPP itd.) w innej placówce (niepublicznej) jest w ogóle możliwa? Zlecenie/ dzieło/ działalność gospodarcza? Może wolontariat? ;)

W mojej szkole zajęcia teatralne prowadził (świetnie prowadził!) człowiek, który wygrał konkurs i od września będzie dyrektorem... Czy w jakiejkolwiek formie może nadal u mnie te zajęcia prowadzić...?

AnJa09-06-2018 23:25:17   [#02]

Jeśli uzyska zgodę dyrektora szkoły bedacej podstawowym miejscem zatrudnienia- jak najbardziej:-)

 

edithael10-06-2018 00:55:36   [#03]

A jeśli to on jest dyrektorem placówki będącej podstawowym miejscem zatrudnienia?

Ma sam sobie wydać wydać taką zgodę?

AnJa10-06-2018 09:39:38   [#04]

Tak wygląda...Bo ustawodawca nie przewidział takiego przypadku.

noe1910-06-2018 10:25:09   [#05]

a to:

UwPO art. 222

4. Przepisy ust. 1–3 stosuje się odpowiednio do dyrektora szkoły, z tym że zgody na podjęcie lub kontynuowanie do- datkowego zatrudnienia na podstawie stosunku pracy w innej szkole przez dyrektora szkoły, zatrudnionego w pełnym wy- miarze zajęć, udziela organ prowadzący szkołę, która jest podstawowym miejscem zatrudnienia tego dyrektora.

 

oczywiście tylko gdy umowa o pracę, gdy inna forma, zgoda nie jest wymagana

MKJ10-06-2018 12:42:12   [#06]

Stosunek pracy, to niekoniecznie musi być umowa o pracę.

AnJa10-06-2018 13:07:09   [#07]

Od 1 września 2018 nauczycieli w niepublicznych zatrudnia się na podstawie umowy o pracę.

Ups… Czyli jednak uwzględnił- odszczekuję niniejszym (hau, hau, hau - to byłem ja, pod stołem).


post został zmieniony: 10-06-2018 13:08:25
edithael10-06-2018 13:58:50   [#08]

A inne formy współpracy?

Dyrektor publicznej placówki może prowadzić działalność gospodarczą i w jej ramach świadczyć "usługi edukacyjne"?

noe1910-06-2018 14:31:09   [#09]

Dyrektor publicznej (OP JST) nie może prowadzić działalności gospodarczej :( - jak dobrze pamiętam

AnJa10-06-2018 16:36:12   [#10]

Chyba też zalezy od typu tej niepublicznej - ograniczenie dotyczy zdaje się tylko mprzedszkoli i szkół a nie placówek, w tym doskonalenia.
No i niekoniecznie OP tej zgody nie da?

Iwona 1312-06-2018 09:25:40   [#11]

Edithael - proponuję zacząć od najprostszego:

1. Czy kolega w ogóle będzie chciał prowadzić te zajęcia u Ciebie, skoro obejmuje nowe stanowisko i będzie się dopiero wdrażał?

2. Jeśli chce - to on pisze do organu prowadzącego prośbę o zgodę na dodatkowe zatrudnienie w innej placówce ( a podstawę  dobrze podał Noe 19 - ustawodawca przewidział). U nas w mieście dyrektorzy dostali takie zgody bez żadnych problemów ( ja też mam dwie godziny dydaktyczne  języka polskiego jako obcego w  innej szkole). Dostaje zgodę - zatrudniasz go normalnie zgodnie z KN.

Pozdrawiam!

edithael12-06-2018 19:57:18   [#12]

Bardzo dziękuję za wszystkie komentarze! Chce pracować, zakładam, że OP wyda mu zgodę :)

Anna Torbicka07-08-2018 12:27:38   [#13]

Czy od 1 września 2018 r. dyrektor szkoły prywatnej z uprawnieniami publicznej może być zatrudniony na umowę zlecenie? Czy to standardowa umowa zlecenie czy coś szczególnego powinno się w niej znaleźć?

DYREK07-08-2018 14:37:23   [#14]

Czy dyrektor będzie wykonywał zadania nauczyciela? Czy będzie prowadził zajęcia z uczniami?

izael08-08-2018 09:36:22   [#15]

https://pl.wikipedia.org/wiki/Stosunek_pracy

 

Stosunek pracy może powstać na podstawie:

  • umowy o pracę (nawiązywany jest na czas: określony, nieokreślony, zastępstwa lub wykonywania określonej pracy. W ten sposób zatrudnionych jest większość pracowników)
  • powołania (zatrudnia się w ten sposób np. skarbnika gminy, dyrektora firmy)
  • wyboru (w ten sposób nawiązuje się stosunek pracy z osobami wyłonionymi w wyborach, na przykład z wójtemburmistrzemstarostą)
  • mianowania (nominacji) (zatrudniani są tak przede wszystkim urzędnicy lub nauczyciele z odpowiednim stażem pracy)
  • spółdzielczej umowy o pracę (w ten sposób nawiązywany jest stosunek pracy z członkami spółdzielni).

Stosunek pracy nie zostaje nawiązany w przypadku umów cywilnoprawnych (to znaczy zawieranych według Kodeksu cywilnego, a nie Kodeksu pracy):

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]