Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Brak odpowiedzi we wskazanym terminie -można?
strony: [ 1 ]
joszka28-05-2018 08:30:33   [#01]

Fragment pisma do nauczyciela.

Czy wyróżniona poniżej klauzula jest zgodna z prawem?

 

Zgodnie z  art. 22 ust. 2 ustawy z dnia 26 stycznia 1982 r. - Karta Nauczyciela  ((Dz. U. z 2018 r. poz. 967) proponuję zatrudnienie Pani w wymiarze 0.96 etatu i proporcjonalnym do wymiaru czasu pracy wynagrodzeniem, z zachowaniem  trwałości  umowy o pracę przez mianowanie.

 Proszę o pisemne wyrażenie zgody lub braku zgody na piśmie w terminie 5 dni od daty otrzymania niniejszego pisma. Brak odpowiedzi pisemnej we wskazanym terminie będzie traktowane jako wyrażenie zgody.

 Pouczam Panią, że brak zgody na pracę w zaproponowanym wymiarze czasu pracy będzie skutkowało rozwiązaniem umowy o pracę na podstawie art. 20 ust. 1 KN.

flisegi28-05-2018 08:54:12   [#02]

A co zrobisz jak nie będzie tej klauzuli i nauczyciel nie odpowie pisemnie, ani na tak, ani na nie. Przecież nie zmusisz nauczyciela do pisemnej odpowiedzi. I co wtedy? Ja taki wzór pisma dostałam od firmy szkolącej, bardzo profesjonalnej. I o takim zabezpieczeniu słyszałam na dwóch niezależnych szkoleniach (dwie niezależne uznane firmy szkoleniowe). Niemniej słyszałam też od prawnika, że taki zapis może budzić wątpliwości. Dlatego zbieram od nauczycieli pisemne oświadczenia, ale zastanawiam się co w sytuacji gdy nauczyciel nie chciałby się wypowiedzieć pisemnie.


post został zmieniony: 28-05-2018 08:55:06
rzewa28-05-2018 21:42:16   [#03]

Cóż... ja proponuję by postępować następująco:

1. przygotować zarówno propozycję ograniczenia jak i wypowiedzenie stosunku pracy (wypowiedzenie jest oczywiście poprzedzone pełną procedurą jakiej ono wymaga)

2. poprosić n-la na rozmowę i zaproponować mu ograniczenie (oczywiście wyjaśniając dlaczego); n-l musi podjąć decyzję czy zechce z propozycji skorzystać

3. 1) jeśli chce skorzystać, to wręczyć mu pismo o ograniczeniu (bez jakichkolwiek klauzul) a na swoim egzemplarzu poprosić o podpisaniu się pod zdaniem: "wyrażam zgodę na powyższą propozycję" + data i na tym koniec

3. 2) jeśli nie zgodzi się, to: a) można pisma w ogóle nie wyciągać (ale wówczas nie będziemy mieli dowodu, że propozycja była) lub b) poprosić o napisanie na tej propozycji tego, że n-l nie wyraża zgody - a jeśli odmówi, to należy umieścić na tym piśmie informację, że odmówił i poprosić świadka o jej poświadczenie

4. wręczyć (od razu!) wypowiedzenie stosunku pracy

pkt 4 nie wykonujemy, jeśli propozycja ograniczenia jest składania z dużym uprzedzeniem, np. przed złożeniem AO

 

flisegi29-05-2018 07:40:42   [#04]

Rzewa, ludzie powinni mieć czas na zastanowienie się. A trudno zebrać myśli jak nauczyciel na jednym spotkaniu otrzyma informacje o alternatywie ograniczenie lub zwolnienie. To zrozumiałe, że wtedy jasność myśli jest dyskusyjna.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]