Forum OSKKO - wątek

TEMAT: ZFŚS dla emerytów.
strony: [ 1 ]
Aga2727-05-2018 22:34:03   [#01]

Czy nauczyciel dyplomowany, który nabył uprawnienia do emerytury  i z braku godzin  został rozwiązany z nim  stosunek pracy z 6-cio miesięczna odprawą (+ 3- miesięczna emerytalna odprawa ) jest uprawniony do korzystania z ZFŚŚ. Bardzo proszę o pomoc.

elrym28-05-2018 06:19:58   [#02]

Tak

Emeryci i renciści dla których był to ostatni zakład pracy

ejrut28-05-2018 08:14:18   [#03]

Tak...przeszłam na emeryturę od września i nadal korzystam ze świadczeń.

Aga2728-05-2018 08:39:24   [#04]

Wiem, ze emeryci są uprawnieni do korzystania z ZFŚS ale chodzi mi o tych którzy mieli uprawnienia emerytalne ale nie odeszli na emeryturę tylko zostali zwolnieni z art. 20 i dostali odprawę, a dopiero później przeszli na emeryturę . Inspektor z PIP- u twierdzi że oni nie są uprawnieni.

teka5728-05-2018 15:05:14   [#05]

Ja w temacie ,ale  z innej "beczki".

Mam pytanie : jeśli macie zatrudnionych współmałżonków,którzy mają własną działalność, są WSPÓŁMAŁŻONKAMI ROLNIKÓW  lub też pozostali domownicy mają własne źródła dochodu, to jak obliczacie,wymagacie, traktujecie ich w temacie  oświadczenia majątkowego. No niestety doświadczam takich ,którzy posiadają  b.duże gospodarstwo rolne, jeżdżą najnowszymi-kupowanymi za gotówkę w salonie  samochodami, duży "wypasiony" dom i handlują działkami budowlanymi  oraz innymi ,a oświadczają ,że mają mniej niż emeryci,którzy wykazują stricto dochód z emerytury. Wiem ,że oświadczenie jest WSZYSTKIM, no ale,,,,,,

jol228-05-2018 16:16:27   [#06]

Jeśli ta osoba przeszła na emeryturę, to jest emerytem i może korzystać z ZFŚS. Jaka może być przeszkoda i argumentacja inspektora PIP?

AnJa28-05-2018 17:43:06   [#07]

Jakoś nie rozumiem - dostali odprawę emerytalną a nie przeszli na emeryturę?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]