Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Czy wicedyrektor może wykonać oceny pracy nauczyciela?
strony: [ 1 ]
AnO10-05-2018 09:02:20   [#01]

 

Czy wicedyrektor może wykonać oceny pracy nauczyciela?

Pozdrawiam, AnO

AnJa10-05-2018 09:07:15   [#02]

Moim zdaniem tak.Z upoważnienia. 

 

izael10-05-2018 09:09:42   [#03]

może wykonywać wszystko po drodze, ale pod oceną podpisuje się dyrektor szkoły

no chyba, że jest nieobecnym, to wtedy wicedyrektor

i odpowiedzialność za ocenę spoczywa na dyrektorze szkoły

:)

ooo

i tu się pięknie różnimy z AnJą:)))


post został zmieniony: 10-05-2018 09:10:22
gronostaj10-05-2018 09:24:51   [#04]

Pod ocena nie moze sie podpisac dyrektor - jesli jest nieobecny. Dłuzesz zwolnienie dyrektora eliminuje mozliwosc podpisania sie pod ocena. Wice podpisuje z upowaznienia

AnJa10-05-2018 09:27:34   [#05]

Uważam ze także w przypadku obecności dyrektora może podpisać  wice. Formalnie ma to identyczną moc jak podpis dyrektora.

Rycho10-05-2018 11:08:56   [#06]

To ja dołączę do pięknie się różniących z AnJą :-)

moim zdaniem Art. 6a ust 5 KN nie pozostawia wątpliwości co do tego kto dokonuje oceny pracy nauczyciela.

Ma to robić dyrektor.

A art. 68.9 UPO mówi o tym, kiedy wice może zastępować dyrektora w jego robocie.

Znane są mi też przypadki kwestionowania przez kuratorium legalności oceny nauczyciela podpisanej przez wicedyrektora.

AnJa10-05-2018 11:51:57   [#07]

Ja tam nie zamierzam się ani pięknie ani paskudnie różnić- jest mi to bowiem dosyć obojętne.

Z różnych ustaw wynika jednak, ze jakieś zadania są przypisane: burmistrzowi, kuratorowi, wojewodzie, ministrowi, premierowi.

Powszechne jest jednak podpisywanie pism dotyczących spraw będących zadaniami w/w (w tym rozporządzeń) przez ich zastępców - ba, czasami osób stojących jeszcze nizej w łańcuchu pokarmowym.

Stąd - oraz z doswiadczeń dyrektorskich z zamierzchłych czasów - zdanie jak wyżej.

Ale akceptuję fakt, że dyrektor szkoły to w naszym systemie osoba zupełnie wyjątkowa - i się kompetencjami pieczątkowymi nie dzieli.

Bo jakby się podzielił to wyszłoby, ze poza nimi właściwie ani nic nie umie ani nic do roboty nie ma.

W przeciwieństwie do wicedyrektorów.

robson10-05-2018 12:00:21   [#08]

Nie może. Może to zrobić tylko dyrektor. Co to znaczy dłuższa nieobecność?

Roman Langhammer10-05-2018 15:50:21   [#09]

Jeśli nie może, to po co w szkole wicedyrektor? Żeby mógł pewne rzeczy robić w czasie 35 dniu urlopu dyrektora? Ja uważam, że może, o ile mu to zlecił dyrektor.

og10-05-2018 17:10:33   [#10]

Co to znaczy - wykonać oceny - przepraszam za pytanie, wykonac technicznie, proceduralnie?

Roman Langhammer10-05-2018 19:11:35   [#11]

Wg mnie - przygotować, przeprowadzić, ocenić i podpisać.

Np. na początku roku dyrektor ustala, że on zrobi ocenę nauczycielom 1, 2, 3, 4, 5, a wice 6, 7, 8, itd.

Marla10-05-2018 21:44:56   [#12]

no chyba zę dyrektor jest menadżerem a wicedyrektor - nauczyciel zajmuje się w związku z tym nadzorem pedagogicznym i dokonuje ocen wszystkich nauczycieli

gronostaj10-05-2018 22:51:23   [#13]

No to moze przyblize sytuacje z włąsnego podwórka- dyrektor nieobecny przez 5 miesiecy- zwolnienie lekarskie. W tym czasie nauczycielka składa pismo o ocene pracy - termin 3miesiace- jest 2 wicedyrektorów. Jeden z nich zastepuje w tym czasie dyrektora. To co w tej sytuacji nie ma prawa zrobic oceny pracy nauczyciela?!. No nie przesadzajmy!!!! Przeciez to niewywiązanie się z ustawowego terminu.  Wice przezciez sprawuje nadzór. W czasie tej nieobecnosci takze podpisywał swiadectwaukoczenia szkoły bo niby kto ial to zrobic! A co gdyby dyrektor poszedł na ółroczny urlop zdrowotny? Tez nie byłoby ocen pracy.

Jacek10-05-2018 23:44:23   [#14]

do  [#13]

jak dyrka nie ma tyle czasu to oczywiście, że zastępujący wicek dokonuje oceny. Ale tu w dyskusji nie chodzi o takie przypadki lecz o normalne. Jest dyrek a wice podpisuje.

Zgadzam się tu z Rychem i izael

zuziak11-05-2018 08:38:40   [#15]

W mojej szkole ja (wice) przygotowuję propozycje oceny (taki jej zarys) i przesyłam do Pani Dyrektor a ona tworzy z niej wersję ostateczną i podpisuje.

DYREK11-05-2018 12:04:51   [#16]
  1. Jeżeli w szkole utworzono stanowisko wicedyrektora, w przypadku nieobecności dyrektora, to wicedyrektor przejmuje obowiązki dyrektora (wszystkie czynności) -> nie udziela się dodatkowego pełnomocnictwa (upoważnienia) ponieważ wynika ono wprost z zapisu ustawowego (ustawa prawo oświaty, SN wyrok z dnia 15 grudnia 2010 r. II PK 137/10) -> używa swojej pieczęci (nie jest wymagane dopisywanie "z upoważnienia). 
  2. Jeżeli dyrektor jest obecny to pisma wychodzące ze szkoły co do zasady podpisuje dyrektor szkoły.  W praktyce szkolnej wicedyrektor podpisuje dokumenty szkolne - wewnętrzne  (np. rozliczenie godzin ponadwymiarowych, harmonogram dyżurów) -> zgodnie z przypisanym zakresem obowiązków (zapisy statutu szkoły i jego zakres czynności)

ale 

dyrektor może delegować swoje uprawnienia kierownicze na wicedyrektora (wg mnie to konieczna umiejętność współczesnego dyrektora). W przypadku delegowania uprawnień (konieczne upoważnienie w formie pisemnej) wicedyrektor może podpisywać dokumenty i pisma zewnętrze z dopiskiem "z upoważnienia".


post został zmieniony: 11-05-2018 12:06:05

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]