Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Jak postąpić ?
strony: [ 1 ]
irula02-05-2018 10:33:02   [#01]

Dyrektor technikum wysłał grupę uczniów na praktyki zawodowe do Grecji. Umowę podpisał z ajentem-pośrednikiem, który zawiózł uczniów do hosteli w Grecji. Szkoła nie ubezpieczyła uczniów, nie wysłała z nimi opiekuna praktyk, dyrektor nie zna miejsca odbywania praktyk, nie nadzoruje przebiegu praktyk. Rodzic zgłosił sie do organu prowadzącego ze skargą na dyrektora, prosi o interwencję. Uczniowie pracują niezgodnie z programem praktyki do 12 godzin, są tanią siłą roboczą w hotelu niskiej klasy. Co powinien zrobić OP?.

AnJa02-05-2018 10:48:13   [#02]

W skrajnym wypadku:
1. odwołać w trakcie roku
2. skierować sprawe do rzecznika
3. zawiesić
bo jeśli obraz jest prawdziwy to wyglada to paskudnie dla uczniów - wiec i dyrektora

 

Marek Pleśniar02-05-2018 10:52:04   [#03]

jeśli to prawda - to zapowiada się granda pierwszej klasy, z - jak pisze przedpiśca - odwołaniem dyrektora nawet

a więc najważniejsze to poznać prawdę. Jeśli pracujesz w tym OP to mam proste pytania: To kiedy lecisz? Bilety zabukowane, delegacja wypisana?

eny02-05-2018 14:38:15   [#04]

Są tacy dyrektorzy ???

Szok!

AnJa02-05-2018 21:28:07   [#05]

OP nie jest żadna latawica- ma nie latać a egzekwować.
Od dyrka zażadać w trybie natychmiastowym(mniejsza o weekend i matury) wyjasnien sytuacji bieżacej - czyli konkretów.
Jeśli ich nie bedzie lub będą mgławicowe- zawiesić dyrka i zobowiązać wicka do zorganizowania wyjazdu po/dodzieci.

Marek Pleśniar03-05-2018 21:05:51   [#06]

No wiem - mi sie by też nie chciało, ale innym poradzić umiem.

Ale jak oni sprawdzą "co jest prawda"?

joszka04-05-2018 06:42:39   [#07]

Szkoły często niewiele mogą.Całością praktyk zajmuje się ktoś z organu.Jestem złym dyrem bo moje dzieci pojechały z przetłumaczonym na język pracodawcy programem i trzeba było na miejscu szukać innych pracodawców.

Praktyki zagraniczne w czasie roku szkolnego to konieczność oderwania nauczyciela od zajęć- w Polsce kierownik kształcenia ma wszystkich na miejscu.W Anglii z zakazem (!) wstępu do firm szkolących-tak niestety było.Bułgarzy,Włosi przywieźli uczniów,zostawili ich i odebrali po skończeniu praktyk-może w Grecji ten sam model.

W umowie powinno być wskazane  ubezpieczenie (trzeba głębiej poszukać-to standard-albo odpytać urzędnika z op podpisującego umowę.

Rodzice niestety są czasami nakręcani przez swoje dzieci,bywa,że po raz pierwszy poza domem.Czy nie wiedzieli przed wyjazdem,ze ich 17-18 letnie dzieci jadą do Grecji bez opiekuna ze szkoły?Co ma załatwiać w ich imieniu opiekun?Czy nie można od agenta uzyskać danych hoteli? Czy 12 godzin pracy to układ zapewniający wygospodarowanie czasu na wycieczki fakultatywne?A może mają w ciągu dnia przerwę na sjestę?

AnJa04-05-2018 09:28:01   [#08]

No to wygląda, że  taka organizacja praktyk jest normą- bo tak to działa.

A to oznacza, że mamy do czynienia z patologią na poziomie systemu.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]