Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zmiany w arkuszu
strony: [ 1 ]
barbaszka30-04-2018 16:44:33   [#01]

Dzień dobry. 

Arkusz przygotowany i oddany w terminie do zz. Zaopuniowany pozytywnie. Przekazany do OP. OP teraz w terminie do 7 maja wymaga ode mnie glebokuch zmian w strukturze zatrudnienia. Mam  naniesc zmiany i oddac do OP  a ten do KO bez wiedzy zz i nawet bez zgód nauczycieli na przeniesienia. OP twierdzi że zgody pozniej do konca maja...

Co robić? 

rzewa30-04-2018 20:54:00   [#02]

wykonać polecenie OP

oczywiście, o ile nie naruszają one prawa

jeśli naruszają, to należy (na piśmie!) poinformować OP, że tak jest ale po otrzymaniu ponownego (pisemnego!) polecenia - wykonać

befana06-05-2018 19:13:51   [#03]

Jesli OP chce zmian, powinien je wpisać do arkusza, jako swoją decyzję. Zmieniając sama arkusz - legitymizujesz zmiany. Ja nie zrobilabym tego. 

AnJa06-05-2018 20:11:43   [#04]

OP nie może wprowadzać zmian w arkuszu.

Oczywiście- dyrektor może nie wykonać polecenia OP. A OP może wprowadzić zmiany w planie finansowym szkoły.

 

befana08-05-2018 16:23:00   [#05]

AnJa - Jakiego polecenia? Przecież piszesz, że OP nie może wprowadzić zmian? czyli - nie może napisać - "nie wyrażam zgody na to i tamto", ale może powiedzieć dyrektorowi/ce "musi pan/i to i to zmienić, bo nie podpiszemy" , a dyrektor/ka musi to sam/a wpisać do arkusza?

To nie rozdwojenie jaźni?

befana08-05-2018 16:29:21   [#06]

http://oskko.edu.pl/forum/watek.php?w=60131&ux=18432&pst=25#pst25 polecam też #10 i #12 - tak w temacie zmian wprowadzanych na ustne polecenie OP do arkusza

AnJa08-05-2018 21:37:14   [#07]

Polecenia w formie sugestii ad wprowadzenia zmian- bo widzi mi się, ze Kowalska nie powinna mieć wf w klasie IVB.

Więc niezatwierdzenia z powodu widzimisia nie przewiduję.

Ale np. zatwierdzenie z uwagą- zatwiedzam 6 etatów administracji i obsługi (choć w projekcie jest 7) ?

Podobnie: zatwierdzam z wyjątkiem podział na 3 grupy międzyoddziałowe  na wf w klasach IV A i V B.(choć w projekcie było były tam 4 grupy oddziałowe - oczywiście z zachowaniem liczebności maksymalnej w grupie)?

I ten znak zapytania oznacza, ze nie wiem czy tak można. I co jeśli dyrek dokona przydziału godzin zgodnie z projektem- poza oczywiście karą porządkową czy nawet odwołaniem (ciekaw jestem opinii KO przy takim wniosku OP)

Ale i w przypadku niezastosowania do widzimisia jak i "częściowego" zatwierdzenia OP może "przyjrzeć" się planowi finansowemu szkoły - a to oznacza niemal pewną dyscyplinę finansową dla dyrka.

Z tym, ze uważam cały temat za mocno teoretyczny- bo w rzeczywistości jednak udaje się porozumieć bez stawiania na ostrzu noża - albo odpuszcza jedna ze stron.

rzewa09-05-2018 08:54:59   [#08]

były precedensy (potwierdzone w SA) - wojewoda lubuski w trybie nadzorczym uchylił "zatwierdzenie arkusza organizacyjnego" dla wszystkich szkół jednego z miast województwa z powodu uwag i dopisków OP

ponadto wykazał, że "zatwierdzenie AO" jest w istocie zarządzeniem, a co za tym idzie podlega nadzorowi wojewody i SA - SA podzielił zdanie wojewody

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]