Forum OSKKO - wątek

TEMAT: arkusze ocen w excelu
strony: [ 1 ]
krystyna14-06-2004 14:46:12   [#01]

Czy ktoś z Was opracował (czytaj: dobrze zwymiarował wszystkie rubryczki) arkusze ocen w excelu do gimnazjum  - oczywiście wg menisowego wzoru ???

Jeśli tak - PROSZĘ podzielcie się albo radami, albo jakimś gotowym egzemplarzem (w wymianie plików).

Wprawdzie mamy kupione gotowe druki, ale kilku nauczycieli chce "ładnie" i żeby nie było ręcznie i coś im tam nie wychodzi....

tersus14-06-2004 15:18:30   [#02]

Nie wiem, co znaczy "dobrze zwymiarował", ale jestem w trakcie tworzenia zestawu opartego na excelu do generowania uchwały klasyfikacyjnej, po ręcznym wprowadzeniu ocen. Plik ten później wykorzystywany jest do drukowania świadectw, a w okresie wakacji dokończę drukowanie arkuszy ocen (korespondencja seryjna). Zestaw ten jest dla gimnazjum z 12 oddziałami - po 4 w każdej klasie. Przygotowany mam także zestaw dla SP - klasy 1 - 3 do drukowania "wkładek" do dziennika, świadectw i arkuszy ocen. Opracowany plik jest dopiero w wersji roboczej. Mogę podesłać go na prywatny adres (dla zainteresowanych). Ale dyskutanci muszą mieć niezłą orientację w zakresie stosowanych formuł i cierpliwości (testowanie). Wspomniany plik ma po spakowaniu za duży rozmiar aby umieścić go w dziale plików. (Jest cząstką systemu opartego na wystawianiu ocen uczniom przez komputer. Nauczyciele muszą wklepać wszystkie oceny. W zamian nie siedzą nad zestawieniami. Są one drukowane przez sekretariat podobnie jak i świadectwa oraz arkusze ocen.)

Woron14-06-2004 15:48:51   [#03]
Pytanie: Przewidujesz, że drukowanie będzie na drukarce A4 czy A3??? Mam wątpliwości co do efektów drukowania arkusza po złożeniu. Nie próbowałem nigdy (nie ryzykowałem) druku świadectw i arkuszy ocen składanych na drukarce A4. Dobrze to wyjdzie?
stachol14-06-2004 16:02:31   [#04]
Drukowanie składanych do A4 arkuszy ocen lub świadectw ma "wąskiej" drukarce (A4) nie wychodzi dobrze. Pierwszy arkusz jest "skoszony", a kolejny często blokuje mechanizm podający papier. W sumie- druk na straty. Na drukarce A3 całkiem nieźle tylko- jak zaznacza Tersus- dla niecierpliwych przygotowanie dokumentu głównego korespondencji seryjnej może trwać za długo.
ajka14-06-2004 16:29:45   [#05]
Drukowałam świadectwa dojrzałości, składane, przy ręcznym podawaniu i dokładnym wygładzeniu brzegów nie było problemów - ani jedno się nie zepsuło - a drukarka zwykła A4.
tersus15-06-2004 10:08:11   [#06]
Drukowanie będzie oczywiście na drukarce A3. W związku z tym prawdopodobnie oceny z klasy I (gimnazjum) będą drukowane po II klasie razem z ocenami z II klasy. Nie będzie to wdrukowywanie, tylko drukowanie arkusza kawałkami (stronami).
Ewa z Rz15-06-2004 10:22:47   [#07]

Ale, ale...

rozumiem świadectwa (dojrzałości) te m,usza  byc drukowane an formacie A3 - taki format jest w rozporządzeniu oraz taki wzór...

Ale arkusze nie muszą byc formatu A3! Rozporządzenie tego nie określa, natomiast wzór obejmuje tylko strony w formacie A4. Więc wystarczy drukarka tego formatu.

Oczywiście mówię o drukowaniu CAŁYCH arkuszy, a nie o uzupełnianiu przy pomocy kompa gotowych druków. Należy jedynie zwrócić uwage na numerację stron.

Woron15-06-2004 11:38:28   [#08]
Zaraz, zaraz. Wydrukujecie arkusz - w porządku a co za rok??? Kolejny razem ze starym? A pieczątki i podpisy znów? Nie rozumiem. Oceny z każdego roku będą na oddzielnych kartkach i dołączane?
Ewa z Rz15-06-2004 12:50:41   [#09]

Woron,

Ja drukuje arkusze sukcesywnie: w 1 klasie (sp) stronę 1 we wrześniu a stronę 2 na zakończenie roku, po skończeniu klasy 2 stronę 3, potem w nastepnym roku str. 4. Jak uczeń skończy klasę 4 drukuję stronę 6, po klasie 5 wypełniam (juz wydrukowaną stronę 6). A po ukończeniu szkoły drukuję stronę 7.

Strona 5 jest zwykle pusta więc jej nie zadrukowuję tylko dołączam z adnotacją, że jest pusta, strony 8 zwykle nie drukuję (bo po co?).

Potem z tego robi sie elegancką księgę ocen i po sprawie.

Woron15-06-2004 13:29:51   [#10]
To rozumiem. Jednak nie bardzo wiem jak to chce robić Tersus "Drukowanie będzie oczywiście na drukarce A3. W związku z tym prawdopodobnie oceny z klasy I (gimnazjum) będą drukowane po II klasie razem z ocenami z II klasy.". Z tego rozumiem ze taki arkusz będzie drukowany w drugim roku nauki a to chyba nie przejdzie. Twój sposób jest oczywiście dobry.
ellys16-06-2004 05:16:49   [#11]

Ewo z Rz

Bardzo mnie zainteresował Twój sposób drukowania arkusza. Myślę o zmianach w swojej szkole, tym bardziej że w tej chwili zostały nam już tylko arkusze pisane ręcznie. Czy masz program do druku arkuszy? Czy opracowaliście sami jakiś schemat? Jeśli możesz to napisz coś więcej o rozwiązaniach technicznych i programowych. Z góry wielkie dzięki.
Ewa z Rz16-06-2004 06:06:50   [#12]

do tej pory

drukowałam jako korespondencję seryjną w Wordzie. Moje arkusze (str 1-2) są w wymianie plików. Strony 3-5 są identyczne jak str 2, tylko trzeba zmienic nr strony. Postaram się umieścić  w wymianie również strony 6-8.

Obecnie pracuję nad odpowiednim rozszerzeniem mojej bazy danych - chcę arkusze drukować wprost z niej, tak jak robię to ze świadectwami.

Jolanta Szuchta16-06-2004 10:13:09   [#13]

Ja tez o arkuszach ocen

ale o wpisywaniu ocen koncoworocznych,czy robi to wychowawca klasy?czy każdy nauczyciel wpisuje swoj przedmiot?

Czy jest to określone jakimis przepisami.?

Ewa z Rz16-06-2004 10:48:48   [#14]

wychowawca

wzór arkusza z rozp. o świadectwach.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]