Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Konsultujemy rozporządzenie - polskie dzieci za granicą
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar14-06-2004 09:08:19   [#01]

Projekt Rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej i Sportu  w sprawie organizacji kształcenia dzieci obywateli polskich czasowo przebywających za granicą już na naszej stronie www.

Zapraszam wszystkich uczestników Forum do konsultacji z OSKKO.

ewa bergtraum14-06-2004 15:57:17   [#02]

To ja sobie piszę.

§ 15. l. Stanowisko dyrektora Zespołu i stanowisko dyrektora szkoły może zostać powierzone również nauczycielowi kontraktowemu. 2. Stanowisko kierownika szkolnego punktu konsultacyjnego w uzasadnionych przypadkach, za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny, na wniosek kierownika placówki dyplomatycznej, może być powierzone osobie niebędącej nauczycielem.

§ 20. l.Do pracy w szkołach europejskich kieruje nauczycieli minister.

2. O skierowanie do pracy w szkole europejskiej mogą ubiegać się nauczyciele dyplomowani, posiadający kwalifikacje wymagane uo zajmowania stanowiska nauczyciela, biegle znający jeden z następujących języków: angielski, francuski lub niemiecki oraz aktualne zaświadczenie lekarskie o braku przeciwwskazań do pracy w określonym kraju.

Dyrektor może być nauczycielem kontraktowym (kierownik może również nie być wcale nauczycielem – patrz ust. 2), a nauczyciel musi być aż dyplomowanym?. Tego nie rozumiem. Takiego wymogu (dotyczącego nauczycieli) w rozporządzeniu z 2002 r. nie było. Nie wystarczy biegła znajomość języka i bycie dobrym nauczycielem?. Bardziej zrozumiała byłoby dla mnie konieczność posiadania wyróżniajacej oceny pracy. Przecież i tak muszą stawać do konkursu.

 Par.15 ust. 3Kwalifikacje wymagane od dyrektorów szkół określają odrębne przepisy.

Jakie to są?. Nasze polskie?. Chyba nie, bo jak w poprzednim pytaniu.

§ 18. Obowiązkowy wymiar zajęć, zasady wynagradzania dyrektorów i nauczycieli szkół oraz przysługujące im świadczenia określają odrębne przepisy.

Pytanie jak wyżej. Czy chodzi o przepisy obowiązujące w danym kraju?.

§ 19. Zasady przyjmowania dzieci obywateli polskich do szkół europejskich, zasady odpłatności za naukę, programy i plany nauczania w tych szkołach określają postanowienia Konwencji o Statucie Szkół Europejskich.

§ 23. Nadzór pedagogiczny nad nauczycielami skierowanymi do pracy w szkole europejskiej jest sprawowany, z uwzględnieniem postanowień Konwencji o Statucie Szkół Europejskich.

Nie mogę znaleźć, a chętnie bym poczytała tę Konwencję. W projekcie w  miejscu nr Dz.U. i pozycji są kropki…

Tak na szybko to mogę tylko tyle.Jeśli mamy coś konsultować, to mnie np. brak odpowiedzi m.in. na pytania, które zadałam powyżej.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]