Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Godziny do dyspozycji dyrektora - klasyfikacja
strony: [ 1 ]
Skimir14-03-2018 11:42:43   [#01]

Dzień dobry

Jak wiemy, nowe rozporządzenie o ramówkach mówi o godzinach do dyspozycji dyrektora, które mają być przeznaczone na zajęcia rozwijające, kreatywność... itp.

Rozumiem, że te zajęcia są dla ucznia obowiązkowe, umieszczone w tygodniowym planie zajęć.

Na jakiej zasadzie ma odbywać się zaliczenie takich zajęć? Czy wpis trafia do arkusza ocen i na świadectwo?

Planuję takie zajęcia w grupach międzyoddziałowych, uczniowie z pomocą nauczycieli będą wybierać zajęcia z pewnej puli. Zastanawia mnie, czy np. w połowie roku może nastąpić zmiana wyboru.

gronostaj14-03-2018 17:47:54   [#02]

tez własnie to mnie interesuje...i nie bardzo moge gdziekolwiek znależć

BeaL14-03-2018 19:55:57   [#03]

A skąd info,że to są zajęcia obowiązkowe? Powiem szczerze - pierwszy raz słyszę... Obowiązkowe są zajęcia do wyboru z WFu, ale chyba nie np. kółko teatralne z godzin dyr

Skimir14-03-2018 22:38:22   [#04]

W sumie... GDDD są wymienione w tabeli poniżej wiersza z zajęciami obowiązkowymi... Jednak z kontekstu  jakoś zrozumiałem, że są obowiązkowe (par 8 rozporządzenia o ramówkach - sugeruje, że uczniowie mają zwiększony wymiar zajęć).

OK, zakładając, że nie są obowiązkowe... czy dla ucznia, który je wybierze nie stają się obowiązkowe? 

Jeśli miałyby być kołem zainteresowań to czy trzeba by było o tych godzinach w ramówkach pisać?

BeaL15-03-2018 18:12:42   [#05]

Religia, wdżr, języki mniejszości też nie są obowiązkowe, a w ramówce są... Trzymam się mojej wersji i pozdrawiam :-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]