Forum OSKKO - wątek

TEMAT: umowy pracowników obsługi przy utracie zarządu trwałego
strony: [ 1 ]
pszemolek12-03-2018 10:42:00   [#01]

Jestem dyrektorem wygaszanego gimnazjum, mój organ prowadzący mocno forsuje wprowadzenie do użytkowanego przez nas budynku innej szkoły. Aby nowa szkoła mogła dokonywać adaptacji budynku w formie remontu, burmistrz poinformował mnie, że z dniem 1 kwietnia "planuje przekazanie nowej szkole w trwały zarząd całej nieruchomości". Na początku była mowa tylko o przekazaniu budynku. Potem pojawiło się oczekiwanie, aby przekazać środki trwałe o wartości powyżej 3,5 tys. zł, za wyjątkiem środków dydaktycznych. Następnie otrzymałem pismo z informacją, że "w związku z przekazaniem budynku zadania z zakresu obsługi porządkowej i konserwatorskiej samoistnie przechodzą na nowego zarządcę, a zatem osoby zatrudnione na stanowiskach sprzątaczek i konserwatora także przechodzą pod nowego pracodawcę na podstawie art. 231 Kodeksu Pracy". Stąd pytania: a) czy jest to podstawa prawna do podjęcia przeze mnie jakichkolwiek ruchów kadrowych? b) czy utrata zarządu trwałego nad budynkiem nie powinna być poprzedzona jakimś pismem informującym o decyzji, a nie tylko o planach? c) czy ktoś z Was przerabia podobne rozwiązanie, czy jestem błądzącym po omacku prekursorem nowego trendu w konsumpcji reformy?

ewa12-03-2018 11:49:50   [#02]

do prekursora bym Cię zaliczyła ;-)

AnJa12-03-2018 12:15:40   [#03]

tak na oko to dostrzegam nikły związek formalny między zarządem trwałym a statusem pracowników (w szczególności zmianą pracodawcy)

wyjaśnienie: przy mojej wadzie wzroku staram się nie pisać, że czegoś nie widzę a raczej, że widze nikle

pszemolek12-03-2018 14:18:15   [#04]

Dzięki za dystans do tematu, ja jednak mam poważne obawy, bo mój opór, czy próba udowodnienia bezzasadności tego posunięcia, mogą uderzyć w samych pracowników... małomiasteczkowa retorsja...

AnJa12-03-2018 15:35:21   [#05]

W pracowników to nie powinno uderzyć - będą (zdaje się) pracować w tym samym miejscu i na tych samych stanowiskach .
Tyle, że zmiana pracodawcy odbywa się w innym trybie -stąd dystans- może dowiedz się od prawnika, czy na pewno wie, co napisał- albo czego ewentualnie Ci nie przekazał.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]