Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Kalendarz planu z zakresu bezpieczeństwa,zarządzania kryzysowego
strony: [ 1 ]
Betty06-03-2018 19:59:42   [#01]

Witam!

 

Zwracam się do Państwa o pomoc. Może ktoś podpowie, jak powinien wyglądać  Kalendarz planu realizacji zadań z zakresu bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego oraz obrony cywilnej dla szkoły. 

Proszę o podpowiedź.

izael07-03-2018 08:18:04   [#02]

nawet nie wiem, że coś takiego jest

;)

AnJa07-03-2018 08:31:46   [#03]

W gminie/powiecie jest komórka od zarządzania kryzysowego i OC - dowiedz się o co chodzi.

Betty07-03-2018 13:06:22   [#04]

Otrzymałam od Gminy Zarządzenie Szefa 0brony Cywilnej i mam w szkole przygotować kalendarz planów zamierzeń w tym zakresie.  

Nie wiem, jak się do tego zabrać.

ReniaB07-03-2018 13:08:07   [#05]

Poroś od szefa jego kalendarz by się wesprzeć; na pewno wchodzi w to ewakuacja próbna

hako207-03-2018 20:55:16   [#06]

Betty, czy z tego Zarządzenia wynika, że masz przygotować taki kalendarz? A może to jest radosna twórczość szefa OC. Poproś go o plan OC Gminy. Poproś go na piśmie jakie ma plany  w stosunku do budynku Twojej szkoły na wypadek poszczególnych sytuacji kryzysowych ( z wyszczególnieniem poszczególnych sytuacji). Jeśli Ci nie pomoże, skontaktuj się z ich jednostka nadrzędną np Starostwem powiatowym i zapytaj tamtejszego szefa jakie zadania stoją przed Tobą jako dyrektorem szkoły. Z tego co wiem (mój mąż był szefem na teren dużego miasta) to Ty jako dyrektor powinnaś dostać od tego szefa wytyczne na wypadek np klęsk żywiołowych, ataków terrorystycznych itp. Powinni Ci podać informacje, w jakich sytuacjach Szkoła będzie przeznaczona na zakwaterowanie poszkodowanych, powinni Ci wskazać miejsce na nauczanie dzieci (np remiza)... itp informacje.

hako207-03-2018 20:57:45   [#07]

Do Ciebie należy wykonanie działań z zakresu zarządzania kryzysowego planowanych przez Gminę, a nie ich planowanie.

 


post został zmieniony: 07-03-2018 20:58:23
Jacek07-03-2018 21:13:48   [#08]

Co roku dostaję i szkoła ma opracować własne plany działania w zakresie OC na swoim terenie i uzgodnić z OP.

Coś tam wyznaczony pracownik robi, najczęściej zmienia przecinki, skreśla lub dodaje i śle się do OP.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]