Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zbiórki pieniężne wszelkiej natury
strony: [ 1 ]
Dante04-03-2018 09:09:56   [#01]

Chcę założyć w szkole rejestr wszelkich zbiórek pieniędzy prowadzonych na terenie szkoły od dzieci i rodziców, a nie wpływających na konto szkoły i rady rodziców. Mam tu na myśli wpłaty na wycieczki, akcje społeczne jak G GR, na teatrzyk, do kina itp. Czy jako dyrektor mogę/powinienem mieć wiedzę na temat w.w. Pomóżcie proszę.

Skimir04-03-2018 13:27:36   [#02]

Jako dyrektor moższ i powinieneś mieć wiedzę o wszystkim co się dzieje w szkole. Więc możesz wprowadzać rejestry czegokolwiek :-)

Pytanie, w jakim celu ten rejestr chcesz wprowadzić? Były jakieś nieporozumienia, ktoś zebrał jakieś pieniądze na coś czego nie akceptujesz, ktoś coś zdefraudował?

Warto ustalić zadady obrotu finansami w szkole. Można założyć, że każda zbiórka pieniędzy przechodzi przez RR. Na wycieczkę też w sumie zbiera RR (nauczyciel tylko fizycznie pieniądze przetrzymuje a po wycieczce rozlicza się z wydatków). Na teatrzyki, kina itp. również zbiera RR... Akcje typu góra grosza - zbiera SU ale oni są jakby tylko wykonawcami akcji - pieniędzmi nie dysponują.

W szkole są w zasadzie dwie drogi pieniądza

- budżet (konto, faktury, księgowość itp),

- Rada Rodziców (wycieczki, imprezy...).

No, może jeszcze coś w temacie spółdzielni uczniowskiej można by pomyśleć (o ile masz jakiś sklepik prowadzony przez SU).

Dopilnuj aby nauczyciele nie wpadli na pomysł zbierania pieniędzy na jakieś dodatkowe książki, ćwiczenia, materiały itp. gdy uznają, że to co mają to za mało i w sumie sprawa będzie zamknieta.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]