Forum OSKKO - wątek

TEMAT: pomocy komputerowej
strony: [ 1 ]
Gaba12-06-2004 07:27:29   [#01]

jak się pozbyć niechcianej strony startowej

- dodam, że nie ustawiałam tej strony, sama się wpisała, gdy wchodze na ustawienia i próbuję wpisać nową - to zmiany nie zachodzą.

http://best-search.cc/index.php?v=6&aff=3951508 - to jest ten adres, co mi się narzucił pewno przy okazji przechodzenia przez coś.

Udzielcie kliku czytelnych rad - bardzo wam dziękuję, bo pod wpływem tej strony zostanę chyba jakimś graczem. Normalnie miałam jako startowe nasze forum, a tu jakieś takie...

panda12-06-2004 07:31:02   [#02]
a nie wystarczy, jeśli w NARZĘDZIA/OPCJE... usuniesz pliki, historię i ponownie ustawisz forum jako domyślną startową?
Ewa z Rz12-06-2004 07:59:44   [#03]

guzik!

Ja też to mam...

Zupełnie nie umiem jej usunąć... No, może trochę czasu nie mam na różne próby... ;-)

Zrobiłam tylko czyszczenie historii i ciasteczek, ale nic to nie dało... :-(

Woron12-06-2004 08:42:46   [#04]

Zainstalował się wam jakiś program, który podmienia tę stronę startową (to i tak dobrze ze nie na stronę xxx).

Spróbujcie ściągnąć, zainstalować i przeskanować komputer programami antyszpiegowskimi.

SpyBot - http://www.safer-networking.org/index.php?page=download

Adware - http://www.lavasoftusa.com/support/download/

Oba dostępne również w polskiej wersji językowej.

Marek Pleśniar12-06-2004 09:00:38   [#05]

popieram i używam.

aha i nie klikajcie Gaby linku!

Gaba12-06-2004 09:09:32   [#06]

no oczywiście, że nie klikajcie, ja tylko ostrzegałam, rany boskie - jasne, że nie klikajcie!

 

- to nie jest reklama, to ostrzeżenie, bo jakieś moje domowe wlazło na to coś, albo też i nie wlazło... - wiecie jak to jest - winnych nie ma!

Dzięki, już skanuję!

Marek Pleśniar12-06-2004 10:22:55   [#07]
:-)))
Jacek12-06-2004 10:22:55   [#08]
A jak spyware i ad-aware nie pomogą to trzeba by zajrzeć do rejestru systemowego. Miałem podobną stronkę w nazwie cool-search antyszpiegi nie pomogły więc pogrzebałem w rejestrze, wyrzuciłem toto i było już ok. Tyle, że grzebiąc w rejestrze trzeba bardzo uważać żeby nie usunąć czegoś potrzebnego.
Gaba12-06-2004 10:28:44   [#09]
pomogło u mnie to górne w linku, było tego aż 10, a to naprawdę ciekawe, kurna, że takie nico moje komputerowe ktoś chciał szpiegować, stary się turla się traz przy kawie, że mnie mosad chciał rozpracować. I mnie się łzy leją ze śmiechu...
AnJa12-06-2004 10:34:16   [#10]

jak to było wredne, to mimo usunięcia Spybotem wróci po ponownym uruchomieniu komputera

mam tez podobne toto, początkowo walczyłem, rejestru boje sie ruszać. teraz mi przeszło - da sie z tym żyć.

Pa Sta13-06-2004 13:03:52   [#11]

niezły jest też programik HijackThis (http://www.spychecker.com/program/hijackthis.html) - pozwala przejrzeć zapisy w rejestrze, i wywalić te "podejrzane" o zmianę strony startowej. Przy niektórych "żyjątkach" trzeba przed usunięciem wyłączyć odzyskiwanie systemu (bo wraca do stanu wyjściowego), a czasem coś usunąć z dysku :-(

opis problemów ze zmianą strony startowej:

http://forum.pcmaniak.pl/ftopic8585-0-asc-0.php 

albo: http://forum.mks.com.pl/forum/viewthread.php?tid=3693

Pozdrawiam

Paweł S.

IwonaD13-06-2004 20:12:42   [#12]


FAQ pl.internet.pomoc - punkt 1

i naprawdę warto zastanowić sie nad zmiana przegladarki :))
Marek Pleśniar13-06-2004 23:26:10   [#13]

z tymi przegladarkami to jest tak.

Wielokrotnie zmieniałem, instalowałem rózne Opery i Mozille czy jak im tam.

Zawsze - jak dla mnie - były mniej wygodne, nie polubiłem ich. Mam prawo;-)

Nie zaobserwowałem ani wiekszej szybkości działania (i tak zalezy ona od łącz) ani wygody ani tez estetyki.

Jest wprawdzie ideologia zwalczania wszyustkiego co Microsoftowe ale myślę sobie że mogę nie być trendy i miec to co lubię - nawet jesli to od monopolisty.

IE jest najbardziej atakowany przez robaki i i nne wirusiska. To fakt.

Marek Pleśniar13-06-2004 23:29:31   [#14]

ale za to przeczytałem to fakju;-) I spodobało mi się jedno - taka porada;-) dla pytającego w Internecie, że: Piszę pracę na temat...

Odpowiedź:

| ...i chciał(a)byś, żebyśmy za Ciebie odwalili szukanie materiałów
| i kompletowanie bibliografii. Niestety -- Twoja praca, Twoja ocena, Twój
| wysiłek, a
http://www.google.pl Twój jedyny przyjaciel. Bardzo dobry
| przyjaciel, bo ma wszystkie informacje, których Ci trzeba, ale nic
| za Ciebie nie zrobi.

zgredek14-06-2004 00:03:05   [#15]
a to FAQ - to jest brzydkie słowo?

juz dawno chciałam o to zapytać - bo pojawia się w wielu ładnych wypowiedziach
Marek Pleśniar14-06-2004 07:36:21   [#16]

FAQ = Frequently Asked Questions = często zadawane pytania. Tam nalezy zajrzeć najpierw a potem pytac dopiero i zawracać innym głowę.

Internauci słyną z ładnych skojarzeń;-)

np jesli spytasz kogoś o to czy np w Karcie Nauczyciela jest paragraf 9 albo jak się włącza komputer to Ci odpowiedzą: RTFM = Read The Fuc..ng Manual = Przeczytaj ..ten, no podręcznik

IwonaD14-06-2004 16:18:26   [#17]

bez ideologii

Mam kilka zainstalowanych przegladarek - Mozilla, Opera, Firefox.. Używam w 99% Mozilli, mimo że aktualnie to Firefox jest trendy :) Mozilla jest dla mnie najwygodniejsza i już - wiem, że nie wpakuje mi sie żaden pasek z cyklu "best-search", nie atakują mnie pop-up, wyłączam jednym kliknieciem bannery reklamowe, które mi nie odpowiadają itp..

Ja nie mam nic naprzeciwko, jeżeli ktoś chce używać IE :)) - naprawde!
Marek Pleśniar14-06-2004 23:18:17   [#18]
uff:-)
Gusia15-06-2004 21:53:27   [#19]

a ja mam googla

hmm, chociaż gogle brzmiało by lepiej,  :) i kojarzy się z nartami, ale po co komu narty, jak i tak jest zimno.

Kurcze co ja chrzanie, chyba przesilenie wiosenne

Gaba17-06-2004 04:57:00   [#20]

bardzo chcę

wyłączyć w XP funkcję wpisywania automatycznego słów, tzw. podpowiadacz, wpisuje mi i za mnie idiotyczne słowa do tekstu - jestem przekonana, że pisałam sobie (nawet z literówkami) jakieś słowo, a mój genialny komputer sobie sam zadecydował i... wprowadził inne.

Swoją drogą, jest to oburzające, bo w słowniku bez jakiejkolwiek decyzji użytkownika wpisano kupę słów wulgarnych i bez, nie wiem, podkreślenia - zaznaczenia, itp. sobie sam komputer podmienia słowa. Korzysta z tego przede wszystkim w momencie, kiedy w wersji roboczej tekstu są literówki,  np. zamiast wparcie, a dokładniej wspracie - podmienia sobie na wy... acie. To jest śmieszne wyłącznie na początku, potem to męczy, a teraz już mnie irytuje, bo mam za dużo pisania, by śledzić, czy mi komputer nie wpisał sam słów wg swego uznania.  Potem czytam i oczom nie wierzę, jakieś bzdurne słowa, a niektóre niecenzuralne.

Woron17-06-2004 06:15:06   [#21]
Jeżeli chodzi o Worda to - Menu Narzędzia - Opcje Autokorekty - na zakładce Autokorekta wyłączyć ptaszka przy "Zamieniaj tekst podczas pisania" lub (lepsze wyjście) przejrzeć listę wyrazów i zamienników i powyrzucać te niepotrzebne. Możesz też przejrzeć pozostałe zakładki ... ;-)
TereKlo17-06-2004 09:04:34   [#22]

a propos wyłączania

Mam WIN XP na NTFSie. Jak zrobić (krok po kroku) by wyłączyć dostęp do wybranego dysku nie zmieniając uprawnień dla użytkownika (nauczyciela) mającego uprawnienia administratora (nie umiem skonfigurować innego konta jak te standardowe: administrator i ograniczone). W zasadzie tylko ja pracuję przy tym komputerze, ale czasem zdarza mi się go "wypożyczyć" i nie chciałabym, by wtedy ktoś inny przeglądał moje zasoby, na które przeznaczyłam osobną partycję.
Woron17-06-2004 21:14:47   [#23]

Nie bardzo rozumiem - chcesz wyłączyć dostęp do dysku dla zwykłego użytkownika z ograniczeniami a zostawić dla administratora bez zmiany uprawnień?

No właśnie po to jest możliwość przypisywania uprawnień na partycjach NTFS.

Owszem można wyłączyć bez zmiany uprawnień ale dla wszystkich użytkowników i jest to trochę bardziej skomplikowane.

TereKlo18-06-2004 10:07:53   [#24]
Mam dwa konta użytkowników - moje i Nauczyciel - z takimi samymi uprawnieniami (chodzi o możliwość instalacji czy korzystania ze starszych wersji niektóych programów - tych dla win98, bez tego nie można korzystać w pełni z takiego oprogramowania) - czy można dla konta Nauczyciel zablokować dostęp do określonej partycji? Kiedyś pracowałam na koncie Nauczyciel na komputerze z WIN2000 na NTFSie i było tak zorganizowane. A może po prostu partycja została zablokowana programem np. winconfiguratorem?
Woron18-06-2004 10:14:42   [#25]
Jakie uprawnienia mają te konta? Twoje jak sądzę nauczyciel to drugie?
Woron18-06-2004 10:31:29   [#26]
Ups!! Miało być "Twoje jak sądzę Administratora a to drugie?"
TereKlo18-06-2004 10:34:08   [#27]
Takie same uprawnienia (pełne administratora) , bo nie umiem zrobić innych - korzystam z tych dostępnych w winXP: administrator i ograniczone. Moje konto to z nazwiska a adrugie do dyspozycji innych - Nauczyciel.
Woron18-06-2004 11:23:14   [#28]

Skoro oba konta mają uprawnienia administratora to nie zrobisz tak by dana osoba nie mogła tego "odkręcić". Można owszem przypisać folder czy partycję dla konkretnego użytkownika ale inny  z uprawnieniami Administratora może to "przejąć na własność" i będzie miał dostęp.

Najrozsądniej jest właśnie ograniczać dostęp poprzez zmianę uprawnień dla użytkownika i nakładanie zabezpieczeń na foldery czy partycje.

Odnośnie starszych programów t powinny działać u "Użytkownika zaawansowanego" lub można zainstalować przy uprawnieniach administratora (albo z poziomu konta administratora), później je zmienić i sprawdzić czy działa.

AnJa30-06-2004 16:00:37   [#29]
Z konieczności (ciągłe ataki wirusów i robali wszelkich przez dziury w IE) musiałem przesiąść się na Mozillę.
Generalnie jest dobrze, mam tylko tutaj problrmik - poginęły te cuda w postci pasków do formatowania.

I pytanie do uczonych w internecie: ma ta mozilla jakś opcję odczytującą te paski, czy mam się html uczyć coby pogrubić czy kurywą naoisać?
IwonaD30-06-2004 16:22:19   [#30]
Ani Mozilla ani Firefox, ani Opera nie odczytują tego paska. Jeżeli dobrze kojarzę to java script?


Jeżeli koniecznie chcesz pogrubiać i pochylać to zapamietaj poniższe znaczniki :) powodzenia ;)


<b>tekst pogrubiony</b>

<i>kursywa</i>
AnJa30-06-2004 17:06:27   [#31]
Dzięki:-)

Kiedy się kurde to uczenie skończy????

Chociaż? Do awansu se może samorozwój wpiszę?
IwonaD30-06-2004 17:15:47   [#32]
Samodoskonalenie wiecznie żywe ;)

Do Mozilli można dołozyć kilka ciekawych dodatków Mozilla Extension
AnJa30-06-2004 18:01:02   [#33]
Bez jaj!
Dwa tagi i jeszcze jakieś coś tam ex... mam opanować?
A wkacyjny odpoczynek to pies?
Do końca kadencji 4 lata - to może i sie nauczę:-)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]