Forum OSKKO - wątek

TEMAT: naruszenie dyscypliny budżetowej
strony: [ 1 ]
janmanterys11-06-2004 19:41:31   [#01]
Rzecznik Dyscypliny Finansów Publicznych wystąpił z wnioskiem o ukaranie mnie i 13 stu dyrektorów z naszej gminy za niespłacenie w terminie składek  do Zakładu Ubezpieczeń Społecznych. Czuje się niesłusznie oskarżony i osądzany bo nie miałem żadnego wpływu na stan konta mojej szkoły. Przestrzegam wszystkich i proponuję dyskusję. Jak radzicie sobie z budżetem czy w pełni go dostajecie ?
Gaba11-06-2004 20:07:00   [#02]

czy powiadomiłeś OP, że nie masz środków - na zadaniu, nawet jeżeli to właśnie OP ci dał tylko np. 3/4 środków, bo nie miał - a obiecał, ale nie dał... - czy monitowałeś organ?

 

Ja mam taką sytuację notorycznie! Planuję - dobrze (nawet zakładki takie robię, np. maksy, bo wszyscy u mnie z 30 latami pracy mają zaplanowane odprawy emerytalne, itp.) - i tradycyjnie nie dostaję tyle, ile potrzeba. Nie mam na prąd, na grzanie w listopadzie... - grzecznie piszę już końcem września, ponawiam - argumentuję w październiku, że się nie pomyliłam, że mi OP obciął środki, że działania oszczędnościowe się nie powiodły, że...

Organ mi odpowiedział, że mam postarać się prolongować rachunek za MPEC, ja więc podjęłąm próbę - MPEC mi odmówił, więc ponownie do OP z infomacją o odmowie, i ponowna prośba o środki - bo NIE WOLNO ZACIĄGAĆ ZOBOWIĄZAŃ POD BUDŻET - tak mi wbito do łaba na studiach (powtrzała to do zanudzenia dr Franszek wiceszefowa RIO w Krakowie + omawiała najczęstsze błędy.

chyba, że organ na pisze, że nie ma i że środków nie da - wtedy jesteś zwolniony i kryty.

Z ZUS miałam takie przygody - przeszliśmy na komputerowe przesyłanie i księgowa wprowadziła dane (bidusia nie zuważyła jakiejś spacji czy cóś) - nie poszły pieniądze na ZUS, co zauważyła dopiero w poniedziałek, napisała do ZUS (ZUS potentat odmówił, bo na bidokach najlepiej się srożyć) i księgowa napisała notatkę służbową sama na siebie i wpłaciła 54 zł kary na ZUS. Machnęła ręką - powiedziała, że nie chce smrodu w pracy.

Jolanta Szuchta11-06-2004 21:43:52   [#03]

U nas

funkcjonuje jeszcze GZSziP i tak księgowa pilnowała dotychczas wszystkiego i nadal tak jest.Nie mniej jednak kazdy z dyrektorów dostał do ręki pismo ze odpowiada za swoj budzet.

Co z tego ze zrobiłam preliminarz jak dostałam 75% tego a moze i mniej.

Na starcie na płacach brakowalo mi 134 tysiące i chyba nie mam szans zaoszczędzic bo na czym?

Po pierwszym kwartale dostałam zestawienie od księgowej,ktore ukazywalo wydane środki.Okazalo sie ze na paragrafie "energetycznym"wydałam wszystko co mialam.Napisałam więc jak to robi Gaba do OP,że nie mam że zima długa,że proszę.

Pewnie muszą dolożyć bo co zrobią.Przeciez skarbnik Gminy zdaje sobie sprawę,ze preliminarze robimy dwa;pierwszy swoj,a drugi do otrzymanych środków.

I tak to jet w tej naszej oświatowej rzeczywistości.

Marek Pleśniar11-06-2004 22:07:02   [#04]

znam podobne przypadki. W tym gminę ;-) w której nakłoniono dyrektoów do złamania dysypliny, wytoczono oficjalne postępowanie (jakby RIO chciało coś od gminy) i poterm UMORZONO wszystkim hurtem.

Obłęd ale co robić;-)

Jolanta Szuchta12-06-2004 11:08:45   [#05]

To i tak całe

szczęscie że jest RR i na rózne potrzebne szkole rzeczy daje pieniądze.

Chwała za to mojej Radzie.

janmanterys14-06-2004 21:31:33   [#06]

Dzięki Gaba za wskazówki. Przepraszam, że od razu nie pisałem ale przez kilka dni nie miałem internetu.   Sytuacja u mnie jest taka: w 2002 roku nie dostaliśmy na składki ZUSowskie pieniędzy z OP mimo, że były one zaplanowane w budżecie. Powstał dług który spłaciliśmy w ratach w 2003 roku. OP nie zwiększył nam budżetów z  tego tytułu mimo, że zawiadamialiśmy o konieczności spłaty długów. No i … znowu brakło w 2003 roku.  Znowu dług spłaciliśmy z tegorocznego budżetu itd. itd.  28 czerwca mamy rozprawę sądową zobaczymy co nam zrobią ;(

joszka16-06-2004 10:38:39   [#07]

To są ukryte pieniądze inflacyjne

Oficjalnie są a w rzeczywistości ich nie ma...

Gdyby policzyć ile płatności w skali roku "przechodzi " w postaci prolongaty na rok następny wszystkim nam ( nie decydentom) włosy staną dęba. Ja mam ten problem co roku ( np. nadliczbówki z grudnia płace w styczniu)

janmanterys28-06-2004 21:36:43   [#08]

naruszenie dyscypliny budżetowej

No i jestem po rozprawie
Nie było tak źle bo było nas aż 13 stu dyrektorów i Burmistrz - oskarżonych o to samo. Ponownie nas wypytali czy coś nowego wnosimy do sprawy. Każdy tłumaczył się że to było niezamierzone i prosił o odstąpienie od wyroku ;)
Niestety  wyroku jeszcze nie ogłosili. Będzie dopiero w sierpniu.
Jaki wyrok mnie czeka ?
Marek Pleśniar28-06-2004 22:56:16   [#09]
umorzą

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]