Forum OSKKO - wątek

TEMAT: WOFU w praktyce
strony: [ 1 ]
annamaria24-01-2018 09:56:47   [#01]

krążą wzory dokumentu, a moje pytanie do Was jakie dane, informacje  uwzględniacie? 

flisegi24-01-2018 10:04:26   [#02]

Co to jest WOFU

MKJ24-01-2018 10:35:41   [#03]

Zapewne chodzi o WOPFU - Wielospecjalistyczną Ocenę Poziomu Funkcjonowania Ucznia.

annamaria24-01-2018 10:46:29   [#04]

tak dokładnie o to chodzi.........chcemy wypracować coś sensownego

MKJ24-01-2018 11:21:13   [#05]

Na razie trzymam się § 6 ust. 10 rozporządzenia MEN ws. w sprawie warunków organizowania kształcenia, wychowania i opieki dla dzieci i młodzieży niepełnosprawnych, niedostosowanych społecznie i zagrożonych niedostosowaniem społecznym:

"Wielospecjalistyczne oceny, o których mowa w ust. 4 i 9, uwzględniają w szczególności:
1) indywidualne potrzeby rozwojowe i edukacyjne, mocne strony, predyspozycje, zainteresowania i uzdolnienia ucznia;
2) w zależności od potrzeb, zakres i charakter wsparcia ze strony nauczycieli, specjalistów, asystentów lub pomocy nauczyciela, o których mowa w § 7 ust. 1–5;
3) przyczyny niepowodzeń edukacyjnych lub trudności w funkcjonowaniu ucznia, w tym bariery i ograniczenia utrudniające funkcjonowanie i uczestnictwo ucznia w życiu przedszkolnym lub szkolnym, a w przypadku ucznia realizującego wybrane zajęcia wychowania przedszkolnego lub zajęcia edukacyjne indywidualnie lub w grupie liczącej do 5 uczniów, zgodnie ze wskazaniem zawartym w programie – także napotykane trudności w zakresie włączenia ucznia w zajęcia realizowane wspólnie z oddziałem przedszkolnym lub szkolnym, a w przypadku innej formy wychowania przedszkolnego – wspólnie z grupą, oraz efekty działań podejmowanych w celu ich przezwyciężenia."

Na marcowej konferencji będzie seminarium/warsztat poświęcone WOPFU - myślę, że warto być. :-)

annamaria24-01-2018 11:59:55   [#06]

będę -chodzi o arkusz,który nie jest powielaniem zapisów i "masłem maślanym"

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]