Forum OSKKO - wątek

TEMAT: PROGRAM KONFERENCJI OSKKO, Kraków, 2-4.03.2018. Zapraszamy.
strony: [ 1 ]
Marek Pleśniar19-01-2018 11:41:00   [#01]

Nabór na Konferencję trwa. Ogłaszamy program i zapowiadamy, tradycyjnie, że będzie on się jeszcze rozwijał.

===

Szanowni Państwo, dyrektorzy, urzędnicy oświatowi, liderzy, stowarzyszeni i sympatycy OSKKO.

                            
Ogólnopolskie Stowarzyszenie Kadry Kierowniczej Oświaty zaprasza wszystkie osoby zainteresowane zarządzaniem w oświacie, rozwojem szkół i placówek na piętnastą doroczną Konferencję OSKKO, która odbędzie się w dniach 2-4 marca 2018 r. w Krakowie w Wydziale Zarządzania i Komunikacji Społecznej UJ, ul. Łojasiewicza 4.

Ogłaszamy program Konferencji – dostępny jest na stronie www.oskko.edu.pl/konferencjaoskko2018/ . Znajdą tam Państwo również formularz naboru i informacje logistyczne.

Przedwiośnie 2018 r. będzie dla dyrektorów czasem pracowitym. Aby sprostać tym wyzwaniom, kadra kierownicza potrzebuje wzajemnego wsparcia, rzetelnej wiedzy, dyskusji nad przyszłością szkół.  
Tworząc program zwróciliśmy uwagę na postulaty: aktualności, jak najlepszego poinformowania kadry o zmianach, wpływu na nie oraz jak największej przydatności praktycznej seminariów i wykładów. Na bieżąco tworzona i aktualizowana będzie część programu konferencji dotycząca polityki oświatowej. Uwzględniliśmy spotykające się w naszej pracy sfery: politykę oświatową, praktykę kierowania szkołą – zwłaszcza w dobie zapowiadanych reorganizacji, naukę o zarządzaniu. Zapraszamy tradycyjnie Ministra Edukacji Narodowej i urzędników MEN.

Polecamy m.in. bloki programowe dotyczące:
- radzenia sobie w gorącym czasie zmian organizacyjnych, łagodzenia sytuacji kryzysowych, mediacji ws. skarg,
- prawa pracy, awansu zawodowego, oceny pracy nauczycieli i inn.,
- wychowania i komunikacji w szkole,
- uczenia się i nauczania, idei pedagogicznych,
- praktyki kierowania szkołą, z seminariami dostarczającymi oprócz wiedzy, także licznych narzędzi, dokumentów.

Oraz dyskusje poświęcone:
- zmianom systemowym w oświacie, stanowiskom kadry kierowniczej wobec zmian,
- sposobom radzenia sobie z sytuacjami trudnymi, potrzebie wsparcia szkół w zakresie zapobiegania konfliktom z rodzicami itd.

Spotkamy się po to, aby być razem, w gronie osób znających wspólne problemy. Nie zabraknie czasu na integrację i oderwanie się od kłopotów. Zaplanowaliśmy też część artystyczną.
W tym roku mamy przyjemność ogłosić specjalny wieczór z wybitnym pieśniarzem i poetą – Piotrem Bukartykiem – skierowany tylko do uczestników Konferencji OSKKO (odbędzie się on w sobotę, 3 marca wieczorem w Klubie Studio). Stali bywalcy Konferencji OSKKO mieli już okazję spotkać się z tym artystą – lata temu w Miętnem.

Szczegóły można poznać na stronie internetowej Konferencji. Formularz zapisu znajduje się pod adresem: https://fm.formularze.eu/fm/oskko/OKKKO-2018  
Uczulamy na wielość opcji noclegowych (oraz to, że liczba miejsc w hotelach jest ograniczona i o ich dostępności decyduje kolejność zgłoszeń).

W trzecim dniu Konferencji, 4.03.2018 r. w Zespole Szkół Ogólnokształcących Integracyjnych nr 1 w Krakowie (al. Kijowska 3), o godz. 9:30 odbędzie się Walne Zebranie Członków OSKKO. Mogą w nim wziąć udział tylko członkowie OSKKO.

Do zobaczenia w Krakowie. Zapraszamy.

Marek Pleśniar19-01-2018 18:48:49   [#02]

Nowy punkt programu - bardzo potrzebny:

OD DEPRESJI DO AUTOAGRESJI LUB SAMOUSZKODZENIA –ZROZUMIEĆ, ABY MĄDRZE POMAGAĆ? LUB SAMOUSZKODZENIA – TYLKO UCZNIOWSKA MODA?
Wykład. Małgorzata Łuba. Akty autoagresji pojawiają się nawet u blisko 23% nastoletnich uczniów. Wiek inicjacji przypada zazwyczaj na okres między 12. a 18. rokiem życia. Nie ma jednego dobrego sposobu radzenia sobie z trudnościami, cierpieniem, życiem. Niektórzy uczniowie wybierają ataki na siebie, bo nie znajdują innej możliwości i uważają, że im to pomoże. I na początku pomaga. Później bywa różnie… Podczas wykładu zastanowimy się, jak szkoła może mądrze wspierać takie młode osoby, co zrobić, żeby zapobiegać w szkole zjawisku „zarażania” autodestrukcyjnymi zachowaniami, gdzie znajduje się granica między samouszkodzeniami a zachowaniami samobójczymi.

Małgorzata Łubawww.2be.edu.pl
Psycholog, psychoterapeuta, trener. Starszym (rodzicom, nauczycielom) podpowiada, jak wspierać dzieci i młodzież. Młodszym (dzieciom i nastolatkom) pokazuje, jak w zdrowy sposób radzić sobie z trudnościami.

Jest członkiem Polskiego Towarzystwa Suicydologicznego i zespołu roboczego ds. prewencji samobójstw i depresji przy Radzie do Spraw Zdrowia Publicznego w Ministerstwie Zdrowia.

Publikuje artykuły o terapeutycznej pracy oraz rozwoju osobistym w „Świecie Problemów” oraz „Głosie Pedagogicznym”. Prowadzi zajęcia dydaktyczne na Akademii Pedagogiki Specjalnej.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]