Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zagadka dla inteligentnych
strony: [ 1 ]
monika l10-06-2004 14:45:17   [#01]

w Opolu robią czystki po ciągnących się ostatnich aferach w związku z tym nauczyciele mają mnóstwo kłopotów.

Oto zagadka dla dyrektorów szkół podstawowych:

Jest nauczyciel, który zrobił licencjat na wydz. filologicznym UO w zakresie języka biznesu-w zaświadczeniu z uniwersytetu-pobranym zaraz po obronie są wyszczególnione dwa języki, których licencjat dotyczył: ang. i ros. Wcześniej ukończył ( 1991r.) studium nauczycielskie.

Zaraz po licencjacie poszedł na magisterskie uzupełniające na tym samym kierunku i jednocześnie do pracy w szkole jako naucz. j. ang. na zasadzie kierunku zbliżonego. Dodam, że był to rok 2002 a więc o zbliżeniu decydował dyrektor. Nauczyciel popracował do ostatnich afer: wizytator zakwestionował kwalifikacje.

Sytuacja nauczyciela wygląda tak: jest nauczycielem kontraktowym i ma za sobą rok stażu na mianowanego. Akt nadania stopnia kontrantowego dostał zgodniez kwalifikacjami, których nikt z oświaty przez dwa lata się nie czepiał i aprobował przez dwa lata przy zatwierdzaniu arkusza organizacyjnego szkoły. Obecnie zagrożono unieważnieniem awansu jako niezgodnego z prawem, nie przedłużeniem umowy (obecna kończy się 31.08 choć otworzono staż na 2 lata i 9 m-cy!!!) i ...nauczyciel bardzo bobry i lubiany pójdzie na bruk. Nie zrobi też podyplomówki dla czynnych nauczycieli z niepełnymi kwalifikacjami i nie dostanie pracy w innej szkole bo "nie ma kwalifikacji" podobno metodycznych.

Jak to jest, że można uczyć po certyfikatach typu EAC i kursie pedagogicznym  gdzie też nie ma się przygotowania metodycznego a nie można uczyć po takim uniwersyteckim kierunku (+p.p.), który, jak wskazuje nazwa wydziału , nie daje kwalifikacji medycznych czy wojskowych?

Proszę mądrzejszych ode mnie o odpowiedź

Dodam jeszcze, że nauczyciel wkrótce obroni tytuł mgr

monika l10-06-2004 17:11:11   [#02]
ludzie, piszta, bo czas leci i nie wiadomo, jak to rozegrać!
Marek Pleśniar10-06-2004 19:35:48   [#03]
a kiedy obroni?
Marek z Rzeszowa10-06-2004 23:12:07   [#04]

Co to znaczy: wizytator zakwestionował kwalifikacje?

Kurator czy wizytator ;-))

Podał przy tym uzasadnienie?

Tak se myślę, ze rożni tacy próbują nam narzucić swoją, swoistą wykładnię prawa oświatowego.
Nie zawsze zgodną z logiką, prawem a zdrowym rozsądkiem w szczególności.

Drodzy!
Logika jest jedna, a jesli ktoś jej nie potrafi używać to niech się weźmie za kopanie rowów, a nie za nadzorowanie szkół.
Od dawna na tym forum walczymy z "widzimisiami", z nadinterpretatorami i innymi...

Tu sprawa jest prosta: niech Organ (Kurator a nie jakiś jego urzędas), wyda decyzję o braku kwalifikacji, uzasadni ją i da termin odwoławczy, to będziesz wiedziała do czego masz się odnieść.

A na widzimisia się nie daj nabrać.

Marek

monika l10-06-2004 23:27:07   [#05]
obroni 26.06.2004- to już tuż tuż!
monika l10-06-2004 23:30:50   [#06]
dokładnie tak: zakwestionowała pani wizytator.
monika l10-06-2004 23:36:18   [#07]
na skrzynkę odpisał mi pewien forumowy -jak się określił-banita "b".-wieeeeeeelkie dzięki!
Marek Pleśniar11-06-2004 09:03:49   [#08]
czyli załatwione?
monika l11-06-2004 13:31:35   [#09]
nic nie jest załatwione bo brak dobrych chęci u dyrektora
Marek Pleśniar11-06-2004 14:31:02   [#10]

sprawa wymaga rozmowy: dyrektora, nauczyciela, wizytatora

niekoniecznie zawsze w tym składzie:-)

tylko Wy to możecie tam na miejscu rozegrać. I tylko dyrektor tego nauczyciela może to z np. nami przedyskutować. A tak.. możemy tylko porozmawiać.

monika l11-06-2004 20:56:57   [#11]
:-(
Marek Pleśniar11-06-2004 21:22:54   [#12]

przepraszam jeśli źle zabrzmiało.

?

Dyrektor jednakowoż jest tu niezbędny. Od tego jest by w takich sprawach wziął udział, spróbował rozegrac sprawę - skoro jak mówisz - nauczyciel jest niezły i wart wsparcia.

monika l13-06-2004 22:06:52   [#13]
Jutro mamy konkurs na dyrektora naszej szkoły
Jolanta Szuchta23-06-2004 18:41:19   [#14]

Moniko

popatrz do mojego watku.

Też mam problem tego typu co Ty ale dobrzy ludzie pomagają mi go rozwiązac.:-))

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]