Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Bezpieczeństwo w przebieralni w-f
strony: [ 1 ]
mona15-01-2018 18:10:22   [#01]

W przebieralni dla chłopców, w której jest również łazienka i umywalka dzieją się różne sceny. W czasie przerwy chłopcy zmieniają strój, a przy okazji: wulgaryzmy, wyzwiska, dokuczanie, popychanie, polewanie się wodą. Nauczyciele dyżurujący zaglądają do przebieralni, a rodzice zarzacają im podglądanie dzieci. Kamer nie można w tym pomieszczeniu umieścić. Proszę podzielcie się doświadczeniem jak zapewnić bezpieczeństwo uczniów w tym miejscu. Ostatnio myślałam, żeby zmienić drzwi na takie z małym okienkiem, ale nie wiem gdzie sprawdzić czy to jest zgodne z przepisami. 

Pozdrawiam🙂

 

cynamonowa15-01-2018 18:49:50   [#02]

Tak na cito - to zdecydowanie zmienić nastawienie rodziców. Dyżurujący nauczyciel nie zagląda tam w tym celu. U mnie takie zaglądanie się sprawdza....

Karolina15-01-2018 22:58:53   [#03]

Bardzo często wchodzimy do szatni - nie w celu podglądania przecież. Często staje tak, że zerkam. Poza tym staramy się by koledzy wuefiści dyżurowali w szatniach męskich a my w żeńskich. Dziwne to podejrzenie o podgladanie.

mona15-01-2018 23:20:22   [#04]

Też tak myślę, że zastanawiająca ta podejrzliwość rodziców, ale w dzisiejszych czasach wcale nie dziwię się nauczycielom, że boją się być posądzeni o coś czego nie robią wykonując swoje zadania.

kulka16-01-2018 08:50:09   [#05]

Absurd. Szkoła MA OBOWIĄZEK zapewnić uczniom bezpieczeństwo w każdej minucie pobytu uczniów w szkole. Ja bym zawołała zebranie rodziców i stanowczo powiedziała, że nauczyciele będą doglądać uczniów również w szatni że względu na ich bezpieczeństwo. Wyobraźcie sobie sytuację, gdy uczniowie robią jakąś straszną krzywdę jednemu dziecku w szatni. Na dyrektorze nie pozostawionoby  suchej nitki. To dyrektor byłby odpowiedzialny za brak zapewnienia dzieciom bezpieczeństwa. I tak trzeba to wyraźnie powiedzieć rodzicom, to ze względu na bezpieczeństwo ich dzieci. Koniec kropka. Nadzór dorosłych jest niezbędny. Choćby "z doskoku", bo jeśli uczniowie będą wiedzieć, że w każdej chwili ktoś zajrzy, zapuka, to głupie pomysły będą rzadsze. To są tylko uczniowie, którzy mają baaaardzo różne pomysły. Przecież o tym wiemy. Nie wiem, jak można tu się  w ogóle wahać. 


post został zmieniony: 16-01-2018 08:50:57
jmz16-01-2018 17:50:19   [#06]

Warto obejrzeć estoński film "Nasza klasa". Nikt nie będzie miał wątpliwości zaglądać czy nie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]