Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Pilne! nauczyciel zatrudniony jako dyplomowany i stażysta
strony: [ 1 ]
krzynio28-12-2017 12:55:56   [#01]

W jaki sposób sporządzić umowę i dokonywać płatności dla nauczyciela który posiada stopień nauczyciela dyplomowanego i  realizuje:

- 14 godzin fizyki, mając do tego pełne kwalifikacje jako n-el dyplomowany oraz

- 10 godzin informatyki nie mając kwalifikacji do nauczania przedmiotu, ale posiadając zgodę kuratora oświaty do zatrudnienia jako nauczyciel stażysta.

 

Życzę jednocześnie wszystkim OSKKO-wiczom wszystkiego najlepszego w Nowym 2018 Roku.

rzepek28-12-2017 13:23:21   [#02]

U nas byla osobna umowa dla stażysty na czas ograniczony.

krzynio28-12-2017 13:34:52   [#03]

Czy mogą być dwie osobne umowy dla nauczyciela u jednego pracodawcy? Wydaje mi się, że nie.

MKJ28-12-2017 14:10:01   [#04]

W tym przypadku nawet muszą, bo to są zupełnie inne warunki pracy (czyt. wynagrodzenie).

DYREK28-12-2017 14:29:42   [#05]

W tym przypadku (wg mnie) dopuszczalne jest zawarcie z już zatrudnionym nauczycielem (14/18 fizyka - stawka dyplomowanego) drugiej umowy o pracę (na czas określony 10/18 - stawka stażysty). 

Należy jednak pamiętać, że co do zasady zatrudniamy tego samego pracownika na podstawie jednego stosunku pracy. Zastosowanie tej reguły nie zawsze jest możliwe np.: 1/2 etatu nauczyciela i 1/2 etatu sekretarza szkoły w jednej szkole. Wtedy dopuszczalne jest zawarcie dwóch umów.

befana02-01-2018 12:29:48   [#06]

Sorry, że pytam - z jakiego województwa jesteście? U mnie, w Wielkopolsce, nie widziałam jeszcze tak zawartych umów.

Kiedyś, dość dawno temu, przydzieliłam nauczycielce dyplomowanej kilka godzin bez kwalifikacji, ale płacone miała jak dyplomowany... Wyjaśnienie z kuratorium było takie, że jak nauczyciel zatrudniony, tonie trzeba zwracać się o zgodę na zatrudnienie do KO i  drugiej umowy nie można zawrzeć, a płacić trzeba wg stawki nauczyciela...

Czy jak posyłacie nauczyciela na zastępstwo na przedmiot, do którego nie ma kwalifikacji, też mu płacicie jak stażyście?

DYREK02-01-2018 19:52:55   [#07]

to musiało być bardzo dawno (początek lat 90-tych):-)

obecnie nie można przydzielić (w arkuszu organizacji szkoły) godzin do których nauczyciel nie ma kwalifikacji -> z wyjątkiem sytuacji ściśle określonych w KN albo ustawie Prawo oświatowe

zastępstwo doraźne jest określone przez inny zapis KN -> dla wynagrodzenia bez znaczenia jest fakt, że w czasie doraźnego zastępstwa nauczyciel realizuje zajęcia zgodnie z posiadanymi kwalifikacjami czy zajęcia, do których nie posiada kwalifikacji, czy po prostu zapewnia w tym czasie wyłącznie bezpieczeństwo uczniów, prowadząc zajęcia opiekuńcze


post został zmieniony: 02-01-2018 19:56:18
befana03-01-2018 12:53:26   [#08]

To było w 2004 roku, więc nie tak aż dawno.

 

befana03-01-2018 12:54:33   [#09]

I było uwzględnione w arkuszu organizacji.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]