Forum OSKKO - wątek

TEMAT: delegacja a ni
strony: [ 1 ]
mundi19-12-2017 13:44:15   [#01]

Pomóżcie, bo pewnie przespałam - księgowość twierdzi, że nie może rozliczyć nauczycielowi dojazdu do domu ucznia na ni, bo nauczyciel nie ma badań na korzystanie z własnego samochodu do celów służbowych?

Areq19-12-2017 16:05:27   [#02]

Nauczyciel nie pracuje w tym przypadku jako kierowca to raz! Dwa jest to sporadyczne korzystanie z samochodu własnego. Pracownicy, którzy kierują pojazdami do 3,5 t, nie podlegają obligatoryjnie badaniom lekarskim ani nie powinni być kierowani,  na konsultacje w zakresie okulistyki oraz na badania oceniające widzenie zmierzchowe i zjawisko olśnienia, zgodnie z § 6 Rozporządzenia Ministra Zdrowia z dnia 17.07.2014 r. w sprawie badań lekarskich osób ubiegających się o uprawnienia do kierowania pojazdami i kierowców (Dz. U. 2014 poz. 949 z późn. zm.). Zwolnić księgową!

flisegi19-12-2017 16:32:31   [#03]

Areq, nie wprowadzaj ludzi w błąd. Jeżeli delegujesz pracownika prywatnym samochodem gdziekolwiek to ten pracownik w skierowaniu na badania powinien mieć info prowadzenie samochodu prywatnego do celów sł€żbowych + taką samą informację na orzeczeniu lekarskim. Badania dla osób które prowadzą samochód prywatny do celów służbowych są inne niż dla kierowców zawodowych.

Nie wiem jak Twój OP, ale znam takie, które kierują dyrektorów na badania jak wyżej lub proszą o przedstawienie stosownej dokumentacji.

Moich nauczycieli, którzy mieli NI obligatoryjnie przebadałam.

Częstotliwość jazdy samochodem do celów służbowych nie ma nic do rzeczy. Ty jako delegujący bierzesz na siebie odpowiedzialność do ewentualnych roszczeń z tytułu wypadku.

flisegi19-12-2017 16:36:00   [#04]

A to lekarz medycyny pracy decyduje na jakie badania wyśle pracownika z odpowiednią adnotacją na skierowaniu lekarskim.

Wydaje mi się, że tu na oskko, któryś dyrektor napisał, że PIP'a kontrolowała mu dokumentację pod tym kątem i dostał mandat lub zalecenie.

Areq19-12-2017 17:29:01   [#05]

Nie wprowadzam! https://www.portaloswiatowy.pl/bhp-pracownikow-oswiaty/badania-lekarskie-nauczyciela-odbywajacego-podroze-sluzbowe-wlasnym-samochodem-6603.html

DYREK19-12-2017 19:12:31   [#06]

Dyrektor jest zobowiązany wskazać w treści skierowania na badania informację, że pracownik będzie wykonywał obowiązki związane z prowadzeniem samochodu.

O zakresie badań koniecznych do wykonania przez skierowanego pracownika niebędącego kierowcą decyduje lekarz medycyny pracy wydający orzeczenie o zdolności pracownika do wykonywania pracy na danym stanowisku.

i

wątek: Badania przy prowadzeniu samochodów dla celów służbowych


post został zmieniony: 19-12-2017 19:17:11
AndrzejW29-12-2017 14:15:54   [#07]

a ja uważam tak jak Areq

A to, że pracownicy jakiegoś urzędu robią coś tak albo inaczej nie jest podstawą prawną.

No chyba, ze znacie jakieś orzecznictwo, które wskazywałoby, że każdego pracownika, którego wysyła się na delegację i jedzie swoim samochodem należy wcześniej wysłać na badania.

Zwracam uwagę, że nauczyciel ma DOJECHAĆ  w celu wykonania pracy. PROWADZENIE SAMOCHODU nie jest więc jego pracą!

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]