Forum OSKKO - wątek

TEMAT: wynajęcie sali gimnastycznej dla stowarzyszenia
strony: [ 1 ]
greg196428-11-2017 17:38:41   [#01]

Witam. Stowarzyszenie paramilitarne, które działa na terenie naszej gminy chce wynająć po lekcjach w jednym dniu salę gimnastyczną, by organizować bezpłatne zajęcia gry w piłkę nożną dla dzieci z naszej szkoły. Salę wynajmujemy, ale czy oni mogą prowadzić takie zajęcia nie mając uprawnień pedagogicznych, mimo, że jest to porozumienie pomiędzy nimi a rodzicami?

robson28-11-2017 20:25:56   [#02]

Powinni mieć kogoś kto ma uprawnienia do prowadzenia takich zajęć. Nie chodzi o uprawnienia pedagogiczne

DYREK29-11-2017 12:14:45   [#03]

to ich problem (nie jest to problem dyrektora)

ale

warto  wpisać do umowy najmu albo użyczenia, że na nich spoczywa obowiązek przestrzegania przepisów związanych bezpieczeństwem uczestników

albo odmówić wynajmu

mona02-12-2017 15:36:46   [#04]

Dodatkowo trzeba osoby prowadzące zajęcia z dziećmi sprawdzić w rejestrze sprawców na tle seksualnych.  Chyba, że jest zapis w umowie najmu,  że Stowarzyszenie dopełniło tego obowiązku.

noe1903-12-2017 12:30:12   [#05]

#mona - myślę, że to nie działka dyrektora (zarządcy nieruchomości), on podpisuje umowę na wynajem sali i tylko tyle.

patrz wyżej post Dyrka

AnJa03-12-2017 12:43:29   [#06]

Dla mnie kluczowe jest tu stwierdzenie "dla dzieci z naszej szkoły".

Jeśli szkoła w jakikolwiek sposób uczestniczy w rekrutacji uczestników czy daje korzystną cenę ze względu na akurat taką grupę uczestników- to bierze i współodpowiedzialność za te zajęcia (choćby na podstawie zapisów o działalności stowarzyszeń w szkole)- zwłaszcza jeśli to będą tylko dzieci z tej szkoły.

Jełśi jest to zwykły wynajem komercyjny- to nie jest to problem dyrektora, kto i jakie zajęcia prowadził będzie. Tyle, że jeśli coś się zdarzy to i tak dyrektor się będzie tłumaczył.

mona03-12-2017 16:01:28   [#07]

Też myślałam, że to nie jest działka dyrektora, ale po konsultacji z prawnikiem dowiedziałam się, że jeśli to dotyczy dzieci z tej szkoły, to tak, to działka dyrektora.

Roman Langhammer04-12-2017 11:39:33   [#08]

Mona, nie zgodzę się.

Czy jeśli Twoi uczniowie biorą udział w zajęciach np. w Domu Kultury, to też za nich odpowiadasz?

Tutaj dokładnie to samo.

Wynajmujesz salę... i tyle.

Kto na zajęcia organizowane przez firmę, stowarzyszenie czy fundację będzie chodził, to już nie Twoja działka.

greg196404-12-2017 17:36:42   [#09]

Witam ponownie. Szefem stowarzyszenia jest rodzic, który jest jednocześnie zawodowym żołnierzem, więc chyba sprawdzanie go nie jest konieczne, bo nie może być karany. Ma ponadto jak się okazuje instruktora sportu i rekreacji, więc kwalifikacje są. Nabór przeprowadzi, oczywiście zgody rodziców. Robią to nieodpłatnie dla dzieci aby mogły aktywnie spędzać czas.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]