Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Szczególne osiągnięcia na świadectwie
strony: [ 1 ]
Magosia09-06-2004 14:55:59   [#01]
Proszę o pomoc-czy są przepisy regulujące zasady wpisywania szczególnych osiągnięć na świadectwie. Czy decyduje tu szkoła? Mam podstawówkę i gimnazjum -coś mi się kojarzy, zwłaszcza jeśli chodzi o absolwentów, ale  nie mam siły sprawdzać. Z góry dzięki.
Lucyna N09-06-2004 15:10:34   [#02]

Rozporządzenie Ministra Edukacji Narodowej i Sportu

z dnia 14 lutego 2003 r.(Dz.U. z 2003r. Nr 61, poz. 537)

zmieniające rozporządzenie w sprawie zasad wydawania oraz wzorów świadectw, dyplomów państwowych i innych druków szkolnych, sposobu dokonywania ich sprostowań i wydawania duplikatów, a także zasad legalizacji dokumentów przeznaczonych do obrotu prawnego z zagranicą oraz zasad odpłatności za wykonywanie tych czynności

ust. 13 otrzymuje brzmienie:

   "13. W części dotyczącej szczególnych osiągnięć ucznia odnotowuje się w szczególności:

1) udział w konkursach i turniejach wiedzy organizowanych przez kuratora oświaty, co najmniej na szczeblu wojewódzkim,

2) osiągnięcia artystyczne i sportowe uczniów szkoły podstawowej, co najmniej na szczeblu gminnym, a w przypadku uczniów gimnazjum i szkoły ponadgimnazjalnej - co najmniej na szczeblu powiatowym,

3) osiągnięcia w aktywności na rzecz innych ludzi, zwłaszcza w formie wolontariatu, lub środowiska szkolnego.";

Magosia09-06-2004 15:15:59   [#03]

Dzięki:-)))))

Lubię forum:-)))))
BożenaB09-06-2004 16:03:50   [#04]

Jak odnotowuje się w szczególności ...

 ... to znaczy, że inne też można.

Ja mam konkurs międzynarodowy, komputerowy - 4 miejsce w Europie to też wpiszę :-)

Wpiszę uzyskanie przrz uczniów certyfikatu ECDL - Europejski Certyfikat Umiejętności Komputerowych.

A jak mnie głowa przestanie boleć, to jeszcze mi się co przypomni ... :-)

Mariusz177209-06-2004 19:11:35   [#05]

Kilka tygodni temu też przedstawiłem ten problem co Małgoś (pozdrawiam).

Nadal nie rozumiem punktu drugiego, czyli osiągnięć.....na szczeblu powiatowym( dotyczy gimnazjum). Jeśli szkoła ogłosi konkurs powiatowy, ogólnopolski, open w rzucie kulą, beretem, turniej szachowy itd to należy odnotować to na świadectwie.

Co rozumieć przez osiągnięcia 1 miejcce, w pierwszej dziesiątce, uczestnictwo.

Czy szkoły, domy kultury mogą organizować takie imprezy???

A czas wypisywania świadectw absolwentom zbliża się.

bogna09-06-2004 19:20:14   [#06]
a czy u was Kurator tego nie uregulował? - co wpisywać, co się liczy?
JarTul09-06-2004 20:38:09   [#07]

A gdzie jest delegacja prawna...

dla KO do uregulowania czegokolwiek w w/w kwestii?

Moim zdaniem, o ile czegoś nie przegapiłem, należy czy chcemy czy nie czytać rozporządzenie wprost i... kropka.

Mada4516-06-2004 09:53:35   [#08]
mam problem: czy na świadectwie ukończenia gimnazjum powinien wych. odnotować osiągnięcia powiatowe organizowane przez pozaszkolne kluby sportowe ( np. na podstawie zaświadczeń, dyplomów. Jeżeli nie - to stanowisko mojego wizytatora, to jak ma uczeń zadbać o naliczenie mu punktów za osiągnięcie w uprawianej dyscyplinie?
Jolanta Szuchta16-06-2004 21:34:51   [#09]

U nas

kurator uregulował ale tylko co do szkol gimnazjalnych w podstawówkach nie.

Pewnie dlatego ze w szkołach ponadgimnazjalnych za niektóre osiągnięcia daja punkty dodatkowe.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]