Forum OSKKO - wątek

TEMAT: diagnoza z ppp
strony: [ 1 ]
Czacza16-11-2017 11:36:09   [#01]

Mam problem.Jak ustosunkować się do "Informacji o wynikach diagnozy" z poradni PP.Nie mamy opinii,ani orzeczenia-ale wg rodziców to daje podstawy do żądań. Mimo braku wyraźnych zaleceń dla n-li( są tylko ogólne) instruuje ich w jaki sposób prowadzić zajęcia i jak oceniać. Rodzic twierdzi,że dziecko jest zupełnie zdrowe,ma tylko przejściowe trudności.

teka5716-11-2017 11:47:49   [#02]

wchodzę troszkę w inny temat/ czy op, dyrektora i n-la  obowiązują zalecenia tylko  z państwowej ppp?(np o nauczaniu indyw. czy  orzeczeniach?)

olaszyma16-11-2017 12:10:28   [#03]

z tego co wiem to już od dłuższego czasu również z niepublicznych (chyba od 2015)

Czacza16-11-2017 12:26:43   [#04]

olaszyma ma rację. Ale ponawiam do Was-poradźcie cóś-bom w kropce.Mam roszczeniowego rodzica,a za pasem półrocze i oceny. Jeśli zdrowa-to oceniać jak każdego,czy robić dostosowanie w ramach pomocy psych-pedagog. Za chwilkę pozostali rodzice zrobią mi pospolite ruszenie....

 

Ala16-11-2017 14:45:09   [#05]

a co wynika z obserwacji nauczycieli?

bo rodzic ma prawo wnioskować o objęcie dziecka pomocą psychologiczno-pedagogiczną a nauczyciele mają obowiązek zaobserwować i udzielić pomocy odpowiedniej do potrzeb bez względu na to czy dziecko ma opinię czy nie

Czacza17-11-2017 07:36:17   [#06]

Obserwacje nauczycieli pokrywają się z diagnozą psychologa poproszonego o obserwację funkcjonowania dziecka.Jest duży problem.Ale jak widać-rodzic ma PRAWO nic z tym nie zrobić( za wyjątkiem działań ,które sam proponuje i aprobuje).Nie przyjmuje do wiadomości,że dziecko ma ogromny problem.Nie wystąpi o opinię ani orzeczenie,bo jego zdaniem to piętnuje.Ale wymaga traktowania zgodnie z niepełnosprawnością,którą to dziecko ma.Patowa sytuacja.

ReniaB17-11-2017 15:47:46   [#07]

Poproś o pomoc sąd rodzinny; wg mnie rodzic działa na szkodę dziecka

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]