Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Plany miesięczne w przedszkolu
strony: [ 1 ]
AnkaWa14-11-2017 20:00:51   [#01]

Witam,

czy obowiązują one nauczyciela i czy dyrektor może narzucić nauczycielowi ich formę? Nie znalazłam nigdzie PP

Pozdrawiam

Stefan Wlazło15-11-2017 11:20:22   [#02]

Jak sądzę, nie zmienił się stan prawny, że nauczyciel jest zobowiązany planować swoją pracę,ale nie narzucono,jak. Natomiast wewnętrznie, może rada pedagogiczna przyjąć propozycję dyrektora ujednolicenia formy tych planów. Gdybym był dyrektorem, to poprosiłbym nauczycieli o wskazania na wydrukowanym programie nauczania terminów przewidzianych do osiągnięcia wymagań programowych. Stefan

beba115-11-2017 19:08:22   [#03]

zgadzam się z [#02]

U mnie opracowujemy wspólnie (na radzie pedagogicznej) wzór planu pracy wychowawczo-dydaktyczno-opiekuńczej, taki szablon.

Planujemy pracę w systemie miesięcznym z podziałem na poszczególne tygodnie. Jeżeli zaistnieje potrzeba zastępstwa - nie ma problemu każda nauczycielka zastępująca wie co ma robić.

Poza tym w Regulaminie Rady Pedagogicznej mamy punkt, że obowiązkiem naucz. jest przedłożenie planu do zatwierdzenia przed rozpoczęciem następnego miesiąca

 

Stefan Wlazło16-11-2017 16:48:44   [#04]

do Beby 1, osobiście wolałbym plany z dłuższą perspektywą czasową niż miesięczne, gdyż wtedy łatwiej obserwować efekty edukacyjne, zatem półroczne albo i roczne. Plany miesięczne są w przedszkolach dość powszechne, nie są obowiązkowe (to w ub. wieku propagowano je jako sposób planowania w przedszkolach,) i z powodu krótkiej perspektywy czasowej przyjmują postać operacyjną, czyli jakie będą wykonywane działania edukacyjne w ciągu najbliższego miesiąca, cele są jakby w cieniu,a są przecież najważniejsze. Pozdrawiam Stefan

aligatorka21-11-2017 13:54:03   [#05]

Dokładając kamyczek - obecnie każde przedszkole musi wskazać w statucie zadania nauczycieli dotyczące planowania pracy, obserwacji itd. Art.102 UPO :-) 

 

12) zakres zadań nauczycieli oraz innych pracowników, w tym zadań związanych z:
 
c) planowaniem i prowadzeniem pracy dydaktyczno-wychowawczej oraz odpowiedzialnością za jej jakość,
d) prowadzeniem obserwacji pedagogicznych mających na celu poznanie i zabezpieczenie potrzeb rozwojowych dzieci oraz dokumentowaniem tych obserwacji,
Stefan Wlazło21-11-2017 14:35:02   [#06]

No właśnie, jeśli nie ustalimy w statucie planowania w cyklach miesięcznych, to takiego planowania nie wykonujemy, pzdr. St

AnkaWa12-12-2017 21:14:27   [#07]

Przepraszam, że tak późno, ale bardzo dziękuję za Wasze wypowiedzi. Dały mi podstawę do dyskusji z RP i znalezienia złotego środka.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]