Forum OSKKO - wątek

TEMAT: uczeń gimnazjum, który miał przedłużony etap edukacyjny
strony: [ 1 ]
malchow09-11-2017 08:56:03   [#01]
18 października 2017 r. odbyła się konferencja zorganizowana przez Ośrodek Rozwoju Edukacji z udziałem Minister Edukacji Narodowej Anny Zalewskiej. Tematem przewodnim wydarzenia była prezentacja nowych rozwiązań dotyczących kształcenia dzieci i młodzieży ze specjalnymi potrzebami edukacyjnymi.
Podczas konferencji pojawiła się odpowiedź na nurtujące mnie pytanie.
Czy Ktoś z forumowiczów tam był i zna treść odpowiedzi?
Gdzie będzie kontynuował naukę uczeń gimnazjum, który miał
przedłużony etap edukacyjny?
DorotaN10-11-2017 12:23:08   [#02]

Nie byłam,

ale.............. chyba do podstawowej, jak w przypadku niepromowania czy nieukończenia . Swoja drogą - ważne- jeszcze o tym nie myślałam, ale za chwilę będę musiała.

DorotaN15-11-2017 13:30:50   [#03]

Podobno na stronie ORE jest film w zakładce Specjalne Potrzeby Edukacyjne

Grzesiek18-11-2017 11:20:15   [#04]

Wg mnie nie ma możliwości przedłużenia okresu nauki uczniowi obecnej klasy 2 gimnazjum. Taką możliwość ma jeszcze uczeń klasy 3. Natomiast jak będzie niepromowany to jak w #02 trafi do podstawówki.

PS. Na filmie jest odpowiedź, że trafia do podstawówki i musi mieć wydane nowe orzeczenie na SP.

malchow21-11-2017 08:53:28   [#05]

A jeżeli uczniowie przedłużony etap edukacyjny mieli w tamtym roku szkolnym w klasie pierwszej? Obecnie realizują program klasy pierwszej.

DorotaN23-11-2017 14:10:37   [#06]

Mamy ucznia, który nie otrzymał promocji w kl. I gimnazjum w ubiegłym roku szkolnym, trafił do VII klasy SP, musiał mieć zmianę orzeczenia.

Czyli taki sam sposób działania w sytuacji przedłużenia etapu- w kl. II - trafią do VIII, w kl. IIIG- "powtórzą" IIIG.

Dobrze myślę?

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]