Forum OSKKO - wątek

TEMAT: rozmowy w toku
strony: [ 1 ]
malmar1508-06-2004 20:24:28   [#01]

Czy ktoś oglądał dzisiejszy program "Rozmowy w toku"? Obejrzałam część programu (większą) i zastanawiam się nad normalnością tego świata. Chyba nic nie idzie ku lepszemu, skoro media w sposób raczej tendencyjny nagłaśniają sprawy szkół, nauczycieli. We wszystkim szukają taniej sensacji, a przy tym doskonale manipulują ludźmi. Najgorsze jest jednak to, że niektórzy nauczyciele nie szanują sami siebie i starają się mieć swoje pięć minut przy każdej okazji. Tym samym dają wzorce młodzieży i wręcz wskazują jak powinna się ona zachowywać (np. "zero" kultury dyskusji).

Ręce opadają, gdy człowiek tego słucha i na to patrzy (a może jestem przewrażliwiona, wszak to koniec roku?).

Leszek08-06-2004 20:30:46   [#02]

ostatnio coraz rzadziej ogladam tv i myślę, że to dobrze robi memu systemowi nerwowemu... :-))))

a wszystko przez to, że wyprowadzili tv z pomieszczenia w którym siedzę przy kompie...

pozdrawiam

Marek Pleśniar08-06-2004 20:49:21   [#03]

ja w ogóle nie ogladam tv

i mi to dobrze robi:-))

malmar1508-06-2004 20:52:44   [#04]
Chyba Was posłucham i wyniosę telewizor do piwnicy (choć i tak rzadko z niego korzystam)  ;)))
Leszek08-06-2004 21:06:59   [#05]

i dołącz do klubu nieoglądających... :-)

pozdrawiam

wysela08-06-2004 21:21:03   [#06]
Przestałam czytać tzw. lokalną prasę, czyli tanie sensacje typu "jak kto komu pokaże", telewizor oglądam sporadycznie. Już prawie polubiłam pracę w ogrodzie i czuję się znacznie lepiej. Spacer z pieskiem też ma swój urok. Polecam.
Fred08-06-2004 21:22:28   [#07]

..ale abonament za RTV płacić trzeba?..;-))

Przy okazji, jak macie rozwiązaną w swoich szkołach kwestię opłat abonamentowych?..
Mam na myśli wyłącznie te odbiorniki, które służą jako monitory do odtwarzaczy video oraz te, które zostały wyniesione do piwnicy.

zgredek08-06-2004 21:24:36   [#08]
panowie - zajrzyjcie do tego telewizora - takie ładne dziewczyny są tam teraz - może się Wam humor poprawi;-))))))))))
zgredek08-06-2004 21:37:59   [#09]
no i oglądają - bo przestali pisać:-)
Maryśka208-06-2004 21:44:51   [#10]
Znaczy poszli na dziewczynki? ;-)
Leszek08-06-2004 21:52:22   [#11]

poszedłem się pakować, nie oglądam, mimo że ładne dziewczyny tam - jutro czas wyjechać na długi weekend, w Zoli strony...

pozdrawiam

Żaczek08-06-2004 21:58:58   [#12]

W TV...

...oglądam stare polskie komedie. W wakacje wyjeżdżam do lasu bez światła i telewizora. Nie będę wiedział kiedy uchylą KN - ot co!. Takie rzeczy to tylko w wakacje. Do miłego!
zgredek08-06-2004 21:59:39   [#13]
uderz w stół...
AnJa08-06-2004 22:02:51   [#14]

A ja telewizora nałogowo ogladam:-)

I juz sporo czasu minęło jak z jego powodu sie sfrustrowałem czy zdenerwowałem:-)

Chociaż - podobno ME zaczynaja się? Wie kto w jakiej telewizji transmisje bedą i których spotkań?

Bo jakoś na Cyfrę moze mi debetu nie wystarczyć.

Fred - abonament w szkole płacisz jeden, a jakis odbiornik TV z anteną to chyba masz.

Zola08-06-2004 22:32:49   [#15]

Leszku czyżby Mielno, jestem teraz na miejscu, moze byłaby szansa sie spotkać ?

pozdrawiam po Twojemu Zola

Leszek08-06-2004 22:55:28   [#16]

Ano Zolu - Mielno...

Jeśli byłaby okazja to siedzimy w ośrodku Złota Plaża, ul. Słoneczna 7 (nad samym morzem)... gdybyś była w pobliżu...

pozdrawiam

Maryśka209-06-2004 01:18:26   [#17]
Rany! Mielno! Prawie moje rodzinne strony! Leszku pozdrów Pomorze ode mnie.. :-)
Alda09-06-2004 10:14:53   [#18]
A ja oglądałam i jestem zniesmaczona.
Gusia09-06-2004 15:59:42   [#19]

Ja nie oglądałam ale za to dziś dostałam list ...

od mamy jednego z uczniów. Nie chciałam przyjąć zdjęcia do karty rowerowej, bo jest nieaktualne (sprzed 2 lat), więc mama napisała do mnie kartkę, że to są moje wymysły i że ma nadzieję, że przeze mnie nie będzie musiała się wybierać do szkoły.

List do wglądu na zlocie (o ile dotrę)...

Coś niesamowitego, ne wiedziałam czy się śmiać czy płakać

...

Ech i czego wymagać od dzieci... a jej synowi (dodam) było bardzo przykro i widać było, że się wstydzi za mamę.

TereKlo09-06-2004 16:27:53   [#20]

i śmiać się i płakać

mając taką rzeczywistość (bo nauczyciele u Drzyzgi i jej publiczność to ludzie spośród nas) chciałoby się pójść w ślady Cembrzyńskiej i Kondratiuka do chaty w lesie, ale czy to coś zmieni? a może sami sobie nie róbmy swiństw, nie szukajmy dziury w całym i bądźmy zyczliwi całym sercem. Na pewno bedzie mniej zawałów i nerwic - czego wszystkim forumowiczom życzę przed wakacjami.

Aha - może ktoś wyjaśni mi różnicę w mocy pojęć "sporadycznie" i "niezmiernie rzadko" - pojęcia zaczerpnięte z propozycji kryteriów oceny pracy nauczyciela, dotyczą tego samego kryterium, ale w efekcie można otrzymać różną ilość punktów. Będę wdzięczna za oświecenie, bom ja "ścisłowiec" i nijak nie dostrzegam znaczącej różnicy.
Anka L09-06-2004 17:31:49   [#21]

tereklo

na moje "czucie"

sporadycznie czyli czasami= rzadko

niezmiernie rzadko to rzadziej niż sporadycznie

Majka09-06-2004 18:19:17   [#22]

tereklo

Z kryteriów oceniania prac OKE:

przy najwyższej punktacji : "rzadko pojawiające się błędy"

przy stopniu niżej: "sporadycznie pojawiające się błędy"

jeszcze niżej: "nieliczne"

:))))))

TereKlo14-06-2004 09:38:18   [#23]

nie przekonałyście mnie ale...

zawiłości języka polskiego prowadzą do niejednoznaczności interpretacji. Czy w takich sytuacjach jak np. kryteria oceny nie powinny być używane jasne określenia lub winna być podana interpretacja (np w formie komentarza)?

Matematyka jest prosta :))))

Majka14-06-2004 11:04:26   [#24]

Nie jest aż tak niejednoznacznie :)

Zacytuję ci kryteria oceny prac maturalnych, które obowiązywały w dolnośląskim do tego roku.

W kryteriach oceniania prac pisemnych: ocenia się 4 płaszczyzny:temat, kompozycję, styl i język.

W kategorii języka: składnia, frazeologia, fleksja, interpunkcja, ortografia.

Pod kryteriami komentarz:

1.Błędy językowe (w kolejności od najważniejszych do drugorzędnych):

a) składniowe i fleksyjne,

 b) frazeologiczne i słownikowe,

c) powtórzenia.

2. Błędy ort. i int. nie świadczą wprost o kompetencjach językowych piszącego.

3. Należy koniecznie odróżnić błędy stylistyczne od gramatycznych (systemowych) i leksykalnych (znaczeniowych).

4. Za zdecydowaną perfekcyjność (oryginalność) można dodać za rozwinięcie tematu i język -po 2 punkty, za kompozycję i styl po 1 punkcie.

W tabelkach rozpisane są składniki, np. za 4-3 pkt. (max 10) : schematyczna składnia, ale stosunkowo nieliczne błędy składniowe, fleksyjne, leksykalne i frazeologiczne; nieliczne błędy ort. i int.;

Określenia  liczne, nieliczne, sporadyczne są celowo niedoprecyzowane. Po pierwsze błędy int. i ort. to tylko jeden z bardzo wielu składników punktacji, po drugie prace bywają bardzo różne. Jak policzyć? Średnią na stronie ? Są prace po 10 stron i po 4 strony. Są błędy rażące, drugorzędne, są błędy w zapisie...

Warsztaty oceniania krtyterialnego, a później szkolenia egzaminatorów doprowadziły do pewnego upodobnienia "gustów" nauczycielskich:))) Pełna zgodność i precyzja  w tym przedmiocie chyba nie są możliwe. Dlatego ćwiczy się przybliżenia puntacji.

TereKlo14-06-2004 11:39:08   [#25]

Mój problem dotyczył zróżnicowania kryteriów oceny nauczyciela - na stopień dobry cośtam mogło się zdarzyć sporadycznie a na stopień wyróżniający to samo cośtam mogło się zdarzyć niezmiernie rzadko. Obydwa kryteria zróżnicowane były TYLKO tym jednym określeniem. W tym przypadku uważam, że albo zróżnicowanie powinno być określenie częstotliwości występowania zdarzenia albo kryterium powinno byc szczegółowo sformułowane.

Może się czepiam, ale dla mnie jest oczywiste, że jeżeli ktoś nie wykonał czynności 3 razy czy 15 razy to i tak jest nieodpowiedzialny, bo takie niewykonanie w pracy nauczyciela wcale nie powinno sie zdarzyć. Celowo nie piszę o treści kryterium, które mnie poruszyło.

Gaba14-06-2004 11:51:47   [#26]
napisz - wklej treść - bo może niektorzy z nas zrozumieją, że szkoł jest dla dzieci szkoła a dla nauczycieli zakładem pracy, gdzie czasem nauczycej gra rolę pierwszej naiwnej.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]