Forum OSKKO - wątek

TEMAT: upoważnienia
strony: [ 1 ]
Iśka05-11-2017 21:45:17   [#01]

Witam

Czy ktoś poratuje mnie wzorem upoważnienia dla pracownika do potwierdzania za zgodność z oryginałem?

Pozdrawiam

Bona Fide06-11-2017 09:29:31   [#02]

Poświadczenie zgodności z oryginałem dokumentu może nastąpić tylko w dwóch przypadkach – jeżeli poświadcza kopię dokumentu podmiot, który go wystawił, albo gdy – zgodnie z art. 129 § 2 ustawy z dnia 17 listopada 1964 r. – Kodeks postępowania cywilnego - dalej k.p.c. odpis dokumentu został poświadczony za zgodność z oryginałem przez notariusza.

Nie jest dopuszczalne poświadczanie za zgodność z oryginałem dokumentu, którego nie stworzyłaś. Nie będzie to bowiem sporządzenie dokumentu poświadczonego za zgodność z oryginałem, a jedynie sporządzenie kolejnej kopii, niemającej zresztą mocy urzędowego dokumentu, gdyż dokument ten nie został sporządzony przez Ciebie, a Ty nie posiadasz go zresztą w oryginale.


post został zmieniony: 06-11-2017 09:31:24
gronostaj06-11-2017 10:49:42   [#03]

nie do konca z tym potwierdzaniem za zgodnośc jest tak jak piszesz Bona FIDE. Zwróc uwage na art 76 ust 2b kpa

Iśka15-11-2017 19:53:26   [#04]

Chodziło mi o  upoważnienie do poświadczania od 1 czerwca 2017 "Za zgodność z oryginałem " art. 268a KPA

" Art. 268a. Organ administracji publicznej może upoważniać, w formie pisemnej, pracowników obsługujących ten organ do załatwiania spraw w jego imieniu w ustalonym zakresie, a w szczególności do wydawania decyzji administracyjnych, postanowień, zaświadczeń, a także do poświadczania za zgodność odpisów dokumentów przedstawionych przez stronę na potrzeby prowadzonych postępowań z oryginałem"

 

Bas15-11-2017 21:06:23   [#05]

Za zgodność z okazanym dokumentem

data, podpis

DYREK16-11-2017 12:00:01   [#06]

Istotna jest odpowiedź na pytanie: czy dyrektor szkoły jest organem administracji publicznej ?

vide: art. 5. § 2. pkt 3 ustawy z dnia 14 czerwca 1960 r. Kodeks postępowania administracyjnego (Dz. U. z 2017 r. poz. 1257)

wg mnie art. 268a kpa nie odnosi się do niego, raczej odnosi się do ministra, wojewody, wójta ...

malchow16-11-2017 12:56:50   [#07]

Jak "poradzić sobie" z jednym egzemplarzem orzeczenia o potrzebie kształcenia specjalnego, który obecnie zgodnie z obowiązującymi przepisami jest wydawany przez PPP? Do tej pory oryginał był składany przez Rodzica ucznia w szkole (PPP wydawała 3 egzemplarze). Teraz Rodzice dostają jeden i nie chcą go przekazać, bo potrzebują go również do okazania w innych instytucjach.

Czy w szkole można zrobić kserokopię i tylko taki dokument przechowywać? Czy będzie to wystarczające w razie kontroli?

Czy można wykonać kserokopie i potwierdzić za zgodność? Wszak to dokument wydany przez PPP, a z powyższego wpisu wynika, że dyrektor nie jest organem administracji publicznej.

rzepek16-11-2017 13:27:46   [#08]

Orzeczenie ppp jest potrzebne tylko na uzytek szkoły (nauczycieli), do żadnego innego urzędu nie wolno go przesylać (od tego sa rodzice). Dlatego mnie wystarczy ksero i nigdy sie nie zastanawialam nad oryginałem -bo po co?

malchow16-11-2017 13:34:14   [#09]

My nie przesyłamy dokumentu do innego urzędu. Rodzic go okazuje w innych instytucjach. Chyba niejasno zostało to przeze mnie sprecyzowane:)

Podczas kontroli oczekiwano od nas oryginałów orzeczeń  w dokumentacji ucznia. Stąd pytanie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]