Forum OSKKO - wątek

TEMAT: urlop zdrowotny- jeszcze raz!
strony: [ 1 ]
layola08-06-2004 19:52:12   [#01]
Czy dyrektor może nie udzielić nauczycielowi urlopu zdrowotnego? jaka jest podstawa prawna w przypadku na "tak" lub na "nie". Pozdrawiam :)))
Grażyna08-06-2004 19:59:29   [#02]

nauczaycielowi taki urlop przysługuje jeśli spełnia odpowiednie warunki określone w karcie nauczyciela, a o jego potrzebie decyduje lekarz, dopiero na podstawie orzeczenia lekarskiego dyrektor szkoły udziela urlopu. To jest prawo nauczyciela i jesli n-l spełnia wymagania KN nie można mu odmówić prawa do takiego urlopu:

Art. 73. 1. Nauczycielowi zatrudnionemu w pełnym wymiarze zajęć na czas nieokreślony, po przepracowaniu co najmniej 5 lat w szkole, dyrektor szkoły udziela płatnego urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zaleconego leczenia, w wymiarze nieprzekraczającym jednorazowo 1 roku. Jeżeli nauczycielowi do nabycia prawa do emerytury brakuje mniej niż 1 rok, płatny urlop dla poratowania zdrowia nie może być udzielony na okres dłuższy niż do końca miesiąca kalendarzowego poprzedzającego miesiąc, w którym nauczyciel przechodzi na emeryturę.

1a. Do okresu pięcioletniej pracy w szkole, o którym mowa w ust. 1, wlicza się okresy czasowej niezdolności do pracy wskutek choroby oraz urlopu innego niż wypoczynkowy, trwające łącznie nie dłużej niż 6 miesięcy. W przypadku okresu niezdolności do pracy i urlopu trwających dłużej niż 6 miesięcy wymagany okres pracy w szkole przedłuża się o ten okres.

1b. W przypadku stwierdzenia, iż w okresie płatnego urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciel wykonuje zatrudnienie lub prowadzi działalność sprzeczną z celami udzielonego urlopu, dyrektor szkoły odwołuje nauczyciela z urlopu, określając termin, w którym nauczyciel obowiązany jest do powrotu do pracy.

2. Okres pięcioletniej pracy w szkole, uzasadniający prawo do urlopu, powinien przypadać bezpośrednio przed datą rozpoczęcia urlopu dla poratowania zdrowia. Wymóg pięcioletniego okresu pracy w szkole dotyczy udzielenia pierwszego urlopu dla poratowania zdrowia.

3. Łączny wymiar urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciela w okresie całego zatrudnienia nie może przekraczać 3 lat.

3a. Nauczyciel nie ponosi kosztów związanych z orzekaniem o stanie jego zdrowia w związku z potrzebą udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia.

3b. O potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu dla poratowania zdrowia, w celu przeprowadzenia zalecanego leczenia, orzeka lekarz ubezpieczenia zdrowotnego leczący nauczyciela.

3c. Od orzeczenia, o którym mowa w ust. 3b, przysługuje odwołanie do lekarza ubezpieczenia zdrowotnego specjalisty właściwego ze względu na rodzaj rozpoznanego u nauczyciela schorzenia.

4. Minister właściwy do spraw zdrowia, w porozumieniu z ministrem właściwym do spraw oświaty i wychowania, określi, w drodzerozporządzenia, tryb orzekania o potrzebie udzielenia nauczycielowi urlopu, o którym mowa w ust. 1, uwzględniając w szczególności indywidualne wskazanie w orzeczeniu rodzajów zatrudnienia i działalności sprzecznych z celami urlopu dla poratowania zdrowia, jaki ma być udzielony danemu nauczycielowi, oraz sposób prowadzenia dokumentacji związanej z wydawaniem orzeczeń o potrzebie udzielenia urlopu dla poratowania zdrowia.

layola08-06-2004 20:31:51   [#03]
wiem,że nauczyciel ma prawo do urlopu, ale czy w kazdej sytuacji może z tego prawa skorzystać? A jeśli w przyszłym roku nie będę mieć dla niego godzin? Przecież muszę go przyjąć na pełny etat.
Grażyna08-06-2004 20:52:20   [#04]

tutaj najlepsza w te klocki jest Ewa.

Tak na gorąco, to sądzę, że możesz mu (jej) dać urlop do 30 maja, a 31 wręczyć trzymiesięczny okres wypowiedzenia (przecież nie ma tutaj mowy, o tym, że po urlopie nauczyciel ma zapewnione miejsce pracy). Może warto mu to uświadomić nim wystapi do Ciebie o urlop.

A czy jeśli nie pójdzie na urlop, to będzie mieć zapewnioną pracę na kolejne lata? Podaj więcej szczegółów w jakim trybie chcesz, czy musisz go zwolnić?

layola08-06-2004 22:24:37   [#05]

tak naprawdę

to wcale nie chcę jej zwolnić, po prostu zależy mi żeby pracowała. Ten urlop, o którym oficjalnie nic jeszcze nie wiem (wiedzą wszyscy oprócz mnie) jest po prostu "załatwiany" pod wyjazd zarobkowy. Ja nie chcę być złośliwa, wiem że czasy sa ciężkie i że nauczyciele tak robią, tzn. wyjeżdżają w czasie urlopów zdrowotnych do pracy. Ale... Poza tym od początku roku miałam już kilka zmian organizacyjnych, od 01. 09. bedą dalsze zmiany, a ten urlop jest po prostu w bardzo złym momencie.
Ewa z Rz09-06-2004 08:45:52   [#06]

dyrektor nie może

odmówic urlopu n-lowi, który spełnia warunki z KN i przyniesie zaświadczenie od lekarza. Udzielic go musi dokładnie na okres wskazany w zaświadczeniu.

Natomiat, by takie zaswaidczenie wystawic lekarz żeda od n-la zaświadczenia o prawie do urlopu, które musi wystawic dyrek. jak n-l po takie zaświadczenie przyjdzie, to dyrek może, o ile tak przewiduje, od razu przygotować stosowne wypowiedzenie.

Np. n-l przychodzi w czerwcu po zaświadczenie o prawie do urlopu. Wypisuje takie zaswaidczenie z podaniem max okresu urlopu - jeśli n-l nie jest juz w okresie wypowiedzenia i nie wykorzystał jeszcze ponad 2 lat takiego urlopu to piszę, że ma prawo do urlopu rocznego. Jednocześnie przygotowuje dla takiego n-la wypowiedzenie przcy z dniem 31 sierpnia następnego roku, jeśli wiem, że nie będę miała dla niego godzin i wręczam mu jedno z drugim.

Problem z wypowiedzeniem "w czasie urlopu" mam z glowy.

W wypowiedzeniu musi byc pouczenie o odwołaniu - piszę, że odwołać od wypowiedzenia może sie w ciagu 7 dni od 31 maja tego roku w którym to wypowiedzenie ma zafunkcjonować - okres wypowiedzenia dalej wynosi 3 m-ce.

layola09-06-2004 15:47:27   [#07]

Ewo

dziękuję za wyjaśnienie. Pozdrawiam:)))
zgredek09-06-2004 17:46:13   [#08]

Ewa

a jak lekarz nie żąda zaświadczenia od dyrektora?
Grażyna09-06-2004 18:00:33   [#09]

a odnośnie pracy zarobkowej przypominam o cytowanym wyżej zapisie KN

Art. 73. 1.

1b. W przypadku stwierdzenia, iż w okresie płatnego urlopu dla poratowania zdrowia nauczyciel wykonuje zatrudnienie lub prowadzi działalność sprzeczną z celami udzielonego urlopu, dyrektor szkoły odwołuje nauczyciela z urlopu, określając termin, w którym nauczyciel obowiązany jest do powrotu do pracy.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]