Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Ankieta NIK
strony: [ 1 ]
koala03-11-2017 10:02:40   [#01]

Takie pytanie z ankiety:Czy w tym roku szkolnym skorzystała Pani/skorzystał Pan z możliwości zorganizowania nauczania matematyki w grupach międzyoddziałowych na różnych poziomach, tak jak np. na języku obcym? Jeśli wskazuję NIE, to kolejne pytanie: Proszę wskazać, dlaczego nie skorzystała Pani/nie skorzystał Pan z możliwości podziału klasy na grupy na lekcjach matematyki?

Proszę o oświecenie, czy prawo oświatowe przewiduje taką możliwość na matematyce?

joszka03-11-2017 13:45:59   [#02]

A próbował ktoś to robić? Może to jest dobry pomysł? Czekam na podpowiedzi!

koala03-11-2017 14:39:59   [#03]

 Z uwagi na różną szybkość rozwoju myślenia uczniów klas VII i VIII, a także, częściowo klasy VI,

można rozważyć wprowadzenie nauczania matematyki w grupach międzyoddziałowych

na różnych poziomach, podobnie jak to jest praktykowane w nauczaniu języków obcych

nowożytnych. Grupy międzyoddziałowe realizowałyby różne partie materiału w tempie

dostosowanym do możliwości uczniów, przy zachowaniu realizacji podstawy programowej.

Takie podejście nie powinno dzielić uczniów na lepszych lub gorszych, ale ma umoż-

liwić uczniom, u których myślenie abstrakcyjne rozwija się wolniej, płynne przejście do

etapu myślenia abstrakcyjnego. Uczniom, u których to myślenie rozwinęło się szybciej,

należy proponować zadania trudniejsze i pozwalające na głębszą analizę zagadnień, aby

właściwie stymulować ich rozwój.        To tyle w temacie dzielenia na grupy z matematyki z zalecanych warunków realizacji pp z matematyki. Ja odpowiedziałam, że prawo oświatowe nie przewiduje tworzenia grup międzyoddziałowych z matematyki

flisegi03-11-2017 14:49:52   [#04]

#3 idea piękna, teoretycznie możliwa, gdyby nie zderzenie z rzeczywistością szkolną...

Ala03-11-2017 18:32:47   [#05]

można taką innowację zrobić :)

bogda403-11-2017 20:31:58   [#06]

.


post został zmieniony: 03-11-2017 20:45:42
edithael03-11-2017 22:44:24   [#07]

Tak powinno być na wszystkich przedmiotach - prawdziwa indywidualizacja. Technicznie trudne ze względu na dostępność nauczycieli a w małych szkołach - na liczebność grup. Sam pomysł bardzo OK.

olaszyma07-11-2017 11:10:35   [#08]

Nie wiem czy wiecie, ale ankieta związana jest z kontrolą. My już po. Dwóch wizytatorów obserwowało w sumie 10 lekcji matematyki wszystkich matematyków w szkole (SP). Oprócz tego weryfikacja  papierów - programy, realizacja (tematy lekcji), oceny, ocenianie wewnątrzszkolne, dostosowania. Po lekcjach 0 inf zwrotnej o tym co było obserwowane, jak i wynik obserwacji, zauważone mocne i słabe strony... nic. 

izael09-11-2017 09:33:25   [#09]

olaszyma:)

czasem lepiej jak "nic" jest informacja zwrotną

:)))

wiele razy nad tym się zastanawiałam, czemu to tak jest, że po takich wizytach nie dostajemy konstruktywnego komunikatu, ale szkoda uruchamiania emocji na coś, co najczęściej zmienić się nie da

gdyby coś było nie tak, to NA PEWNO dostałabyś informację:)))

olekjurek10-11-2017 11:01:17   [#10]

Do olaszyma: czy kontrola była zapowiedziana i czy kontrolerzy to wizytatorzy z kuratorium? Pytam, bo też uzupełniałam taką ankietę:(

olaszyma10-11-2017 12:38:53   [#11]

zapowiedziana z piątku na poniedziałek (sic !) Kontrolerami byli wizytatorzy KO.

olekjurek10-11-2017 13:14:12   [#12]

Dziękuję za szybką odpowiedź, w duchu liczę ,że może o mnie zapomną:(

joszka13-11-2017 09:38:03   [#13]

CIESZ SIĘ Z KONTROLI!!!

Każda kontrola to stres.Aby przeżyć  traktuję ją  jako....pomoc w pracy.Bo w konsekwencji wskazania w czasie kontroli i gdyby co pokontrolne (odpukać)pozwalają wyjść z błędu.Im prędzej tym lepiej dla mnie i instytucji.

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]