Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczanie indywidualne a praca n-la
strony: [ 1 ]
eleonora22-10-2017 01:05:57   [#01]

Nauczyciel ma kilka godzin w tygodniu nauczania indywidualnego z uczniem z zespołem Aspergera. Czasami nie ma w szkole tego ucznia, co jest związane z jego złym stanem zdrowia. Czy może być tak, że n-l, który rozpoczyna pracę w danym z tym nieobecnym uczniem otrzymuje telefon ze szkoły, że ma przyjść do pracy później (godzinę lub dwie) a te godziny odpracuje w inny dzień w ramach zastępstw? Czy to jest zgodne z prawem?

eleonora22-10-2017 22:42:16   [#02]

podnoszę

Grzesiek23-10-2017 14:38:17   [#03]

Odpracować w ramach zastępstw to nie, ale przenieść zajęcia z uczniem NI na inny termin tak.

DYREK23-10-2017 14:51:05   [#04]

wątek: nauczanie indywidualne sprzed 1.09.2017

eleonora23-10-2017 21:04:41   [#05]

Myślałam tu o nauczycielu, dla którego są godziny ponadwymiarowe. Chodziło mi o sytuację, gdy rodzic zgłasza, że nie będzie jego dziecka w szkole. Czy dyrektor może zawiadomić n-la żeby w danym dniu przyszedł do pracy np. 2 godziny później, a te 2 godziny odpracuje w innym terminie (uzgodnionym z n-lem). Czy to jest zgodne z prawem?                                                                                                                    

marmak24-10-2017 22:35:06   [#06]

Uczeń będzie miał wkrótce zajęcia indywidualne, do końca stycznia.

Jeden z nauczycieli jest zatrudniony na pełny etat, z tym że ma uzupełnienie.  (nie może mieć ponadwymiarowych, z n-lem nie mozna mieć dwóch umów).

Drugi z kolei ma 26 godzin, a z jego przedmiotu są 2 godz. nauczania indywidualnego. (przydzielając mu te godziny będzie miał więcej niż 1/2 etatu godzin ponadwymiarowych).

Jak ich zatrudnić aby nie wejść w konflikt z prawem?

rzewa26-10-2017 10:29:02   [#07]

szukać n-la na te godziny, a póki jest vacat, niech jeden z nich lub obaj uczą w ramach zastępstw doraźnych (bo ktoś przecież musi)


post został zmieniony: 26-10-2017 10:29:39
teka5726-10-2017 12:30:28   [#08]

Jak więc traktować całą sytuację, gdy  zatrudniony n-l z innej szkoły(bo  brak specjalisty w danej palcówce) realizuje n.ind. dziecka w domu ) dowiaduje się ,że uczeń jest chory i lekcje z nim nie mogą się odbyć. N-l nie ma możliwości odrobienia zajęć w  innym terminie,gdyż jest to jego praca poza  swoimi zaj. w macierzystej szkole. Jak rozwiązać ten problem?

noe1926-10-2017 14:12:17   [#09]

Ma osobną umowę i zwyczajnie mu płacisz część etatu np 1/18

elkap26-10-2017 14:19:05   [#10]

Eleonoro, przepisy Karty Nauczyciela nie określają szczegółowo takich przypadków. Zgodnie z orzecznictwem sądów również samorządowe regulaminy wynagradzania nie mogą określać kiedy nauczyciela można pozbawić wynagrodzenia za nieodbyte godziny ponadwymiarowe. Myślę, że w tym przypadku należałoby zastosować przepisy Kodeksu Pracy:

art. 81 par. 1
Pracownikowi za czas niewykonywania pracy, jeżeli był gotów do jej wykonywania, a doznał przeszkód z przyczyn dotyczących pracodawcy, przysługuje wynagrodzenie wynikające z jego osobistego zaszeregowania, określonego stawką godzinową lub miesięczną, a jeżeli taki składnik wynagrodzenia nie został wyodrębniony przy określaniu warunków wynagradzania — 60% wynagrodzenia. W każdym przypadku wynagrodzenie to nie może być jednak niższe od wysokości minimalnego wynagrodzenia za pracę, ustalanego na podstawie odrębnych przepisów.

Ponadto podaję  fragment Uchwały Sądu Najwyższego z dnia 6 sierpnia 1987 r. (III PZP 29/87) „… nauczyciel szkoły muzycznej prowadzący indywidualne lekcje w ramach godzin ponadwymiarowych przydzielonych mu w planie organizacyjnym szkoły zachowuje prawo do wynagrodzenia za nieodbyte godziny ponadwymiarowe z powodu choroby ucznia także wtedy, gdy zostanie poinformowany o przyczynie uniemożliwiającej odbycie lekcji…”

teka5727-10-2017 13:44:45   [#11]

DO NEO19-wiadomo,że ma osobna umowę na nauczanie domowe,ale to nie są jego  nadliczbowe w tej szkole tylko 1/3 etatu dodatkowo. chodzi o kwestię płatności za nie , gdy nie mogą się odbyć z powodu choroby dziecka. Czy musi być w tym czasie w tamtej placówce i czy  dyrektor  ma prawo zlecić mu w tych godz. inne zajęcie z tego powodu ,CZY MUSI JE  ODROBIĆ, czy zwyczajnie mam wolne  I jak ma za to zapłacone.

noe1927-10-2017 16:16:15   [#12]

#teka57 

ja to rozumiem tak, ma u mnie umowę na 1/3 etatu, mam plan zajęć NI i jest do mojej dyspozycji jeżeli dziecko jest chore. W tym czasie moge mu dać zastępstwa, powinien być w mojej placówce.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]