Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Zmiana zakresu czynności nauczycielowi w ciągu roku szkolnego
strony: [ 1 ]
zapolska10-10-2017 06:08:18   [#01]

1.Czy nauczycielowi bez Jego zgody można przydzielić 1,5 etatu?

2.Czy nauczycielowi bez Jego zgody można w ciągu roku zmienić zakres czynności?

Taka sytuacja:z początkiem roku szkolnego nauczyciel otrzymał określony zakres czynności.

Aktualnie pojawiło nauczanie indywidualne dla jednego z uczniów ,dyrektor chce dołożyć godziny nauczycielowi tak aby miał 1,5 etatu ale ten tych godzin nie chce wziąć,nie ma takiej możliwości,(małe dziecko w domu).

Dyrektor  w związku z tym chce z jakichś tam powodów zabrać nauczycielowi godziny te które miał przydzielone i zamienić na gorzej płatne,czy tak może być?Wtedy nauczyciel miałby godzin tyle ile od 1 września ale inny zakres czynności z gorszym skutkiem finansowym.

izael10-10-2017 08:51:51   [#02]

1. Nie można. 

KN Art. 35. 1.  W szczególnych wypadkach, podyktowanych wyłącznie koniecznością realizacji programu nauczania, nauczyciel może być obowiązany do odpłatnej pracy w godzinach ponadwymiarowych zgodnie z posiadaną specjalnością, których liczba nie może przekroczyć 1/4 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć. Przydzielenie nauczycielowi większej liczby godzin ponadwymiarowych może nastąpić wyłącznie za jego zgodą, jednak w wymiarze nieprzekraczającym 1/2 tygodniowego obowiązkowego wymiaru godzin zajęć.

4.  Kobiecie w ciąży, osobie wychowującej dziecko do lat 4 oraz nauczycielowi w trakcie odbywania stażu nie przydziela się pracy w godzinach ponadwymiarowych bez ich zgody.

 

 

2. Tu nie tyle chodzi o zmianę zakresu czynności, ale taką zmianę przydziału godzin, która skutkuje zmianą stanowiska pracy, a to w trakcie roku nie może się odbyć bez zgody nauczyciela.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]