Forum OSKKO - wątek

TEMAT: zindywidualizowana ścieżka kształcenia
strony: [ 1 ]
kasiaer09-10-2017 10:26:43   [#01]

Kto już ma u siebie tą nowość?

Ed30-11-2017 16:50:46   [#02]

Podnoszę wątek kasiaer

Czy ktoś może się ju z podzielić swoim doświadczeniem (krótkim bo krótkim) w tej materii ?

gieryn01-12-2017 13:08:35   [#03]

ja mam

Dziecko z klasy II ma mieć edukację polonistyczną i matematyczną indywidualnie, w tym samym czasie co ma ją  klasa .  Właśnie czekam na podpisanie aneksu przez organ.

djb01-12-2017 13:28:42   [#04]

Mam ucznia w klasie VI.

W opinii jest zapis "zakres, w jakim uczeń nie może brać udziału w zajęciach edukacyjnych wspólnie z oddziałem szkolnym (na podstawie dokumentacji medycznej):

język polski, matematyka, historia, biologia, informatyka".

Powinien mieć zajęcia z tych przedmiotów, w tym samym czasie co klasa.

Przy takim zapisie nie ma możliwości, żeby miał np. 2 h j. polskiego indywidualnie, a trzy z klasą.

Gdyby tego zapisu nie było, to jak to zorganizować w tym samym czasie (jeden przedmiot prowadzony przez dwóch nauczycieli?).

Zatem, ile godzin z poszczególnych przedmiotów?

I rozumiem, że jeżeli mniej godzin z poszczególnych przedmiotów, to gdy klasa realizuje plan z tych przedmiotów, to uczeń ma "okienka"?

kasia101-12-2017 14:29:40   [#05]

Dlaczego uczeń realizujący ścieżkę ma mieć dodatkowe zajęcia równolegle do klasy?

Leszek01-12-2017 16:03:20   [#06]

nie musi, ale jeżeli szkoła chce...

pozdrawiam

kasia101-12-2017 16:46:13   [#07]

No tak myślałam. Dziękuję.

Ed01-12-2017 21:33:03   [#08]

Mam jeszcze dwie wątpliwości:

1) czy liczba godzin realizowanych na danych zajęciach przez ucznia  ze zind. ścieżką ma być taka sama jak u pozostałych uczniów w klasie (np. klasa ma 2 godziny fizyki i uczeń ze ścieżką też musi mieć 2 ?)

2) czy łączna liczba godzin realizowanych przez ucznia w ramach ZŚK może być taka sama, jak liczba godzin NI (czyli w ponadgimnazjalnej 12 -16 godzin) ?

cynamonowa01-12-2017 21:38:12   [#09]

...walczyłam ponad miesiąc....

Dlaczego walczyłam? Bo nie byłam w stanie zagwarantować uczniowi równoległych godzin indywidualnego przedmiotu oraz  lekcji równoległych dla klasy.  Nie wiem nawet skąd KO tak interpretuje tę kwestię . Rozporządzenie mówi o takiej  ilości godzin by móc zrealizować pp. Mój uczeń ( II gimnazjum) podczas konsultacji w poradni, rozmów z wychowawcą, rodzicami, pedagogiem..."ustalił" przedmioty realizowane indywidualnie i z klasą.

Zebraliśmy całą dokumentację ....i schody zaczęły się w KO. Dlaczego tylko 3 h polskiego ( klasa ma 5), dlaczego 2 matematyki  itd. Gdyby uczeń mający ścieżkę miał być tyle godzin co jego klasa....tu już zaczęłam mu współczuć . Nasz uczeń ( zaburzenie zachowania, stare ADHD) - maksymalnie wytrzymuje w szkole 2-3 godziny. Po zsumowaniu godzin indywidualnych i godzin z klasą - wyszło 20. Wizytator nie godzi się na taki podział.

Na moje pytania : skąd wiedza o równoległości zajęć, skąd wiedza o tej samej liczbie godzin co zespół klasowy- otrzymałam informację: takie są wytyczne MEN......ale ja ich nie widziałam ....

kasia102-12-2017 18:26:44   [#10]

Wytyczne MEN co do równoległości zajęć z klasą są dla uczniów z orzeczeniem, którzy mogą mieć zajęcia indywidualnie lub w grupie do 5 uczniów, myślę, że to z tego wyszło nieporozumienie. Taka informacja była w odpowiedziach na pytania rodziców na stronie MEN. Co do ścieżki jedyną wytyczną był zapis, że jej uruchomienie jest dla dyrektora obligatoryjne. 

BeataGie11-12-2017 08:18:13   [#11]

Uczeń klasy I z orzeczonym ADHD - decyzja poradni o zindywidualizowanej ścieżce. Chcę zaproponować 5 godzin z klasą (w tym j.obcy, zaj. komputerowe - ostatnie lekcje)  + 6 godzin w tygodniu ed. wczesnoszkolnej.  6 godzin uczeń ma zagwarantowane przy nauczaniu indywidualnym, czyli w tej liczbie można zagwarantować realizację podstawy programowej. Czy to dobry pomysł? Proszę doświadczonych o radę

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]