Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Profil szkoły na facebooku
strony: [ 1 ]
Macia04-10-2017 09:39:29   [#01]

Jak myślicie czy warto go założyć? Jak wygląda prawna strona tego przedsięwzięcia, kto powinien to administrować, jakie zgody potzrebne

malgala04-10-2017 10:06:27   [#02]

My mamy i myślę, że warto. Systematycznie aktualizowany jest doskonałą promocją szkoły.

Rodzice chętniej zaglądają na FB niż na oficjalną stronę szkoły, absolwenci również.

Pod względem prawnym nie ma chyba żadnych ograniczeń. Jeżeli jest zgoda na publikowanie wizerunku na stronie szkoły w celach promocyjnych, to jest ona wystarczająca.

Kto powinien administrować?
Ktoś, kto będzie systematycznie tam zaglądał, śledził komentarze i na bieżąco aktualizował.

A to nasz 

befana04-10-2017 11:14:32   [#03]

można zadanie powierzyć kilku osobom, jedna jest adminem, inne redaktorami, uprawnienia do zamieszczania materiałów mają wszystkie, też myślę,że warto

alis04-10-2017 12:33:11   [#04]

Też mamy swój profil na FB, kilka osób administruje stronę i muszę powiedzieć, że jest on bardzo chętnie odwiedzany przez uczniów, rodziców i przyjaciół szkoły;)

 

Malgala, fajny ten Wasz profil:)

malgala04-10-2017 15:04:06   [#05]

Dzięki :-)

wice06-10-2017 10:36:08   [#06]

Mamy profil od 6 lat i dzisiaj sobie nie wyobrażam, że mogłoby być inaczej. Doskonałe narzędzie do dokumentowania życia szkoły, wpisy na bieżąco, nie trzeba czekać aż administrator wrzuci coś na stronę. Uczniowie chętnie ogladają zdjęcia, zamieszczamy ważne i pilne komunikaty i inne informacje interesujące dla uczniów.

U nas jeden administrator, jeden moderator. Trzeba bardzo kontrolować wpisy dokonywane przez innych, media społecznościowe wymagają też innego stylu niż wpisy na tradycyjnej stronie www.

AndrzejW07-10-2017 11:18:21   [#07]

Zdecydowanie warto!

To jest nasz...

Informacje wrzuca kilkunastu nauczycieli i kilkunastu uczniów (rola redaktor). Administrator praktycznie nie ma żadnej roboty oprócz dodawania redaktorów.

Uczniowie mają włączone powiadomienia z tej strony i dzięki temu szybko wiedzą co się dzieje.

 

malgala07-10-2017 11:27:09   [#08]

Podoba mi się.

U nas uczniowie trochę za młodzi (redagują jedynie strony klasowe na szkolnej stronie i stronę samorządu). Tak więc i oficjalna szkolna i profil jest na mojej głowie.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]