Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Przerwany staż
strony: [ 1 ]
Angelika207-06-2004 12:39:40   [#01]

Dzień dobry!

Bardzo proszę o 2 porady:
Od 2 lat jestem na stażu na nauczyciela mianowanego. Niestety nie będę mogła kontynuować pracy w tej szkole - byłam zatrudniona ostatnio tylko na okres zastępstwa. Szukam pracy w innej miejscowości.
Czy po 2 latach stażu powinnam złożyć dyrektorowi sprawozdanie z dotychczasowej działalności? I jakiego dokumentu mogę oczekiwać od dyrektora?
W nowej szkole złożę wniosek o kontynuację, ale nie wiem co powinnam otrzymać z tej szkoły, aby wykazać się ciągłością stażu i realizacją zadań z planu rozwoju.

I druga sprawa: Mój okres zastępstwa za nieobecnego nauczyciela trwał cały rok szkolny. Mam umowę od 1 września do 25 czerwca - na zastępstwo. Czy w takiej sytuacji zgodnie z Art. 64 Karty Nauczyciela, ust.5 - będę miała prawo do urlopu w wymiarze ferii, czyli do końca sierpnia czy otrzymam ekwiwalent? A jeżeli do końca sierpnia to na podstawie dodatkowej umowy???

Pozdrawiam

Alicja B07-06-2004 14:40:37   [#02]

1. Art. 9f ust. 2 KN - dyrektor szkoły, w której obecnie pracujesz, powinien wystawić Ci ocenę dorobku zawodowego za okres dotychczas odbytego stażu. W nowej szkole powinnaś mieć zaliczony okres stażu odbytego w poprzedniej szkole, jeśli otrzymałaśza ten okres  pozytywną ocenę dorobku zawodowego i jeśli podjęłaś zatrudnienie w nowej szkole nie później niż 3 miesiące po ustaniu poprzedniego zatrudnienia.

2. Wydaje mi się, że zgodnie z art. 64 ust. 5 KN masz prawo do urlopu proporcjonalnego do okresu zatrudnienia (w szkole pracowałaś krócej niż 10 miesięcy) i trzeba o ten czas urlopu propocjonalnego przedłużyć umowę. Albo może tu mieć zastosowanie art. 66 ust. 2 KN - ekwiwalent - przyjmując, że urlop nie może być wykorzystany z powodu rozwiązania umowy (umowa na czas określony rozwiązuje się z dniem określonym w umowie o pracę). Tak to chyba interpretował kiedyś mój tzw. organ prowadzący.

Pozdrawiam.

Angelika207-06-2004 15:02:27   [#03]

Przerwany staż

Dziękuję, ale czy może byc też taka interpretacja??

 Rzeczywiście, pracuję niepełne 10 miesięcy, ale ustęp 5 mówi: "Nauczyciel zatrudniony przez cały okres trwania zajęć w danym roku szkolnym....ma prawo do urlopu wypoczynkowego w wymiarze i na zasadach okreslonych w ustepie 1, czyli cały okres ferii.

Pracowałam cały rok..

Natomiast część odnosząca się do niepełnych 10 miesięcy może dotyczyć przecież kogoś, kto był zatrudniony 8 czy 5. Poza tym umowa, która nie trwa do konca sierpnia powoduje lukę w zatrudnieniu - to jest krzywdzące.

Angelika207-06-2004 21:05:25   [#04]

Przerwany staż

Czy ktos mi odpowie??? Bardzo proszę. Czy tak może być jak myślę???
Alicja B07-06-2004 21:13:26   [#05]

Jestem z placówki nieferyjnej, więc u nas zasady są trochę inne. Może pomoże ktoś z feryjnej. Niemniej, byłaś zatrudniona na zastępstwo, więc niekoniecznie mogłaś spodziewać się ciągłości w zatrudnieniu. Nie można udzielić urlopu komuś, kto już nie pracuje, a Twoja umowa rozwiąże się 25 czerwca. Najlepiej byłoby, gdyby można było zmienić umowę z terminem rozwiązania 31 sierpnia.

Pozdrowienia.

Angelika207-06-2004 21:22:53   [#06]

Dziękuję, niby tak, ale po pierwsze spodziewałam się, ze to będzie cały rok, a po drugie - jak to się  ma do zapisu w KN, który wyzej cytowałam.

Dziękuję i pozdrawiam

Ewa z Rz08-06-2004 11:02:27   [#07]

bo twoja umowa

powinna być na cały rok szkolny, tj do 31 sierpnia - właśnie z powodu tego zapisu KN. Chyba, że rodzaj prowadzonych przez Ciebie zajęc kończy sie w szkoel w tym dniu - np. skierowanie na NI do końca zajęć)

Proponuję, żebyś poszła do dyrektora i poprosiła o przedłużenie tej umowy powołując się właśnie na art 64 ust 5 KN (może dyrektor tego nie doczytał..., to jest zapis dość świeży.)

Angelika222-06-2004 12:07:15   [#08]

Ekwiwalent za urlop

Proszę poradzić jak można postąpić z nauczycielem, który był zatrudniony na czas określony, na zastępstwo, ale jednocześnie cały rok szkolny od 1 września do 25 czerwca. Nie może mieć przedłużonej umowy. Czy ma otrzymać ekwiwalent za 8 tygodni urlopu czy mniej? jaka jest podstawa prawna?
Ewa z Rz23-06-2004 05:28:41   [#09]

powinien

byc zatrudniony do 31 sieronia.

Przysługuje mu cały urlop, minimum 8 tygodni (razem z feriami zimowymi - 2 tyg.)

Angelika223-06-2004 11:23:03   [#10]

Ale moja umowa została podpisana - na czas nieobecnosci innego nauczyciela, a tamten wraca od 26 czerwca. Więc umowa się kończy. Dyrektor nie chce przedłużyc umowy, bo ma już poprzedniego pracownika, ktory wraca z urlopu macierzyńskiego. Mnie chce wypłacić ekwiwalent za urlop na podst. Art.66 ustęp 2 KN. Tylko pozostaje jego kwota. Księgowa zaproponowała mi podpisanie w Swiadectwie pracy ekwiwalentu za 31 dni urlopu, na co się nie zgodziłam. Też uważam, ze mi się nalezy za 6 tygodni czyli 42 dni ( po wyłaczeniu 14 dni ferii zimowych ).

Dziękuję i pozdrawiam

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]