Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Nauczyciel wspomagający - kwalifikacje
strony: [ 1 ]
Antolka25-09-2017 14:53:30   [#01]

Dzień dobry.

Czy dla ucznia klasy IV z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym i autyzmem - mogę zatrudnić nauczyciela, która ukończyła kurs oligofrenopedagogiki? Przy wysokim prawdopodobieństwie "kłopotów" ze znalezieniem teraz nauczyciela z oligofrenopedagogiką, proszę o informację, czy z Państwa praktyki, kuratoria wyrażają zgodę na zatrudnienie nauczyciela wspomagającego bez kwalifikacji do pracy w zakresie pedagogiki specjalnej? Co robić w sytuacji, kiedy nie mamy nauczyciela wspomagającego z pełnymi kwalifikacjami?

 

 

Roman Langhammer25-09-2017 15:47:17   [#02]

Moim zdaniem dla dziecka z niepełnosprawnością intelektualną w stopniu umiarkowanym, a do tego z autyzmem, zatrudnianie nauczyciela, który nie jest dobrym fachowcem-specjalistą w tej dziedzinie, mija się z celem. Tutaj naprawdę musi być ktoś, kto ma przynajmniej odpowiednie studia - nie mówić o doświadczeniu (bo kurs oligo, a nawet podyplomówka, to bardzo często fikcja). Ja jestem po licencjacie z oligi i uważam, że miałbym z pewnością wiele problemów z zaczęciem takiej pracy, z nawiązaniem kontaktu, z bieżącą pracą.

A jak osoba, która nie ma kwalifikacji miałaby w ogóle się podjąć takiej pracy?


post został zmieniony: 25-09-2017 15:48:09
Antolka27-09-2017 06:34:11   [#03]

Dziękuję za komentarz.

 

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]