Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Klasy gimnazjalne w SP a nowy STATUT
strony: [ 1 ]
Dante21-09-2017 20:20:27   [#01]

Gimnazjum włączono do szkoły podstawowej no i uczniowie  funkcjonują sobie  jako klasy gimnazjalne . Klasy gimnazjalne, ale uczniowie ukończą Gimnazjum nr 4 w Ygrekowie, w którym zaczęli edukację.

Moje pytanie brzmi :

1. Czy w bieżącej nauce te klasy gimnazjalne mogą się identyfikować jako klasy Gimnazjum nr 4 w Ygrekowie, czy dopiero w momencie ukończenia klasy trzeciej nastąpi objawienie, że ukończyli Gimnazjum nr 4 w Ygrekowie po nabiciu okrągłej pieczęci Gimnazjum nr 4 w Ygrekowie.

2. Jaki powinien być zapis w STATUCIE, że to niby Gimnazjum nr 4 w Ygrekowie ukończą uczniowie chodząc do szkoły podstawowej ?

 

Danusia21-09-2017 21:50:37   [#02]

Ja w zapisach statutu używam sformułowania "uczniowie klas dotychczasowego gimnazjum".

Jacek21-09-2017 23:10:28   [#03]

ehh.. poczytajcie inne wątki. To są klasy gimnazjalne i w statucie sp, do której zostały włączone najlepiej dodać rozdział Klasy gimnazjalne

Dante22-09-2017 07:02:08   [#04]

Zgadzam się z Jackiem.

Nie mniej jednak dochodzimy do ściany : świadectwo ukończenia konkretnego gimnazjum z nazwą, imieniem i miejscowością, a podczas dwuletniej edukacji nazwa gimnazjum to element całkowicie pomijany, to temat TABU ??????

Wiadomo, że chciano wyplenić słowo gimnazjum i  nie pozwolono tworzyć Zespołów Szkół. Ale wg mnie problem pozostaje, bo jak jadą na zawody uczniowie klasy 2 gimnazjalnej, to jednak są to uczniowie szkoły podstawowej, a jak przyjeżdżają z Gimnazjum wygaszanego to są gimnazjaliści.

rzewa22-09-2017 07:42:32   [#05]

dlaczego tabu?

po prostu w rozdziale "klasy gimnazjalne" napiszesz, że klasy te, to klasy Gimnazjum nr ... im. .... w .... i po sprawie

uważam, że powinien zostać tam również wpisany cały ceremoniał szkolny gimnazjum - ze statutu gimnazjum - i powinna być nadal w tych klasach kultywowana tradycja gimnazjum

baa... klasy gimnazjalne powinny mieć swój samorząd uczniowski

dla uczniów klas gimnazjalnych gimnazjum istnieje nadal

Hani23-09-2017 00:08:06   [#06]

Dziwna, mętna i budząca frustrację to sprawa. Moja szkoła (gimnazjum włączone do SP) stała się ofiarą zupełnie odmiennej interpretacji przepisów:
od 1 września w naszej miejscowości nie ma już gimnazjum, czyli na uroczystościach szkolnych nie ma sztandaru gimnazjum, nie istnieje już samorząd uczniowski gimnazjum, na pierwszej stronie w dziennikach klas gimnazjum widnieje szkoła podstawowa itd., a na wszystko to patrzą uczniowie klas gimnazjum. Smutne to...

Ps. na pocieszenie w legitymacjach wbija się pieczątkę byłego gimnazjum, bo to akurat ustawodawca łaskawie sprecyzował.


post został zmieniony: 23-09-2017 00:10:47
zemi23-09-2017 10:52:51   [#07]

Haniu, nikt wam nie zabierze tego co macie. czy ktoś wam zabronił wystawić poczet sztandarowy na rozpoczęcie roku szkolnego? Czy ktoś wam zabroni obchodzić dzień patrona swojego gimnazjum? W uczniach klas II i III musi pozostać tożsamość uczniów gimnazjum. Ja miałam zespół sp i gim i dalej zamierzamy kultywować wszystko to, co jest związane z gimnazjum i jego patronem. 

Jeśli ktoś wam zabrania, to jest smutne. Sami się o to zatroszczcie. Sądzę, że dyrektor nie będzie miał nic przeciwko :)

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]