Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Klasyfikowanie środków na uczniów niepełnosprawnych.
strony: [ 1 ]
zss14-09-2017 20:01:13   [#01]

Witam.

Proszę o pomoc. Muszę pilnie przeksięgować środki na uczniów niepełnosprawnych. To są dzieci chodzące do klas w szkole masowej z 2 godzinną rewalidacją. OP nie określił sposobu, mam to zrobić sam. Czy ktoś dysponuje jakimś w miarę racjonalnym kluczem do przydziału tych środków.

rzewa15-09-2017 07:29:05   [#02]

tworzysz w planie finansowym rozdział 80150 i przenosisz tam tyle środków ile ci na tych uczniów potrzeba

wszystko co jest tym uczniom wprost dedykowane czyli koszt pomocy dydaktycznych, przeprowadzonych pod ich kątem remontów (np. instalacja windy) itp. powinno byc księgowane w tym rozdiale

wydatki ponoszone zarówno na uczniów objętych ppp jak i tych, którzy z tego nie korzystają powinny być podzielone np. proporcjonalnie na ucznia - a można policzyć to mnożąc je przez wagę przypisaną uczniom wymagającym specjalnej organizacji i metod pracy

wagę tę można np. wyznaczyć dzieląc liczbę takich uczniów przez liczbę wszystkich uczniów, na jakich ponieśliśmy taki wydatek

zss15-09-2017 15:43:52   [#03]

Dziękuję Rzewo.Też tak myślę, ale czy przenoszę środki z każdego działu? Jako dyrektor nie mam uprawnień do przenoszenia np. z płac. Czy to powinno być ujęte od razu w planie budżetu? Jak wydzielić kwotę na dziecko z puli kwoty nauczyciela uczącego w klasie, w którym jest dziecko niepełnosprawne i zaplanować to w budżecie? Główkowaliśmy z księgową ale ciągle pozostaje kwestia technicznego przeksięgowania.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]