Forum OSKKO - wątek

TEMAT: samodzielny dojazd autobusem dziecka 6-letniego
strony: [ 1 ]
airam12-09-2017 20:36:43   [#01]

Czy rodzic może zezwolić na samodzielny dojazd autobusem do szkoły dziecka, które nie ma jeszcze 7 lat? Chodzi o dojazd organizowany dla uczniów przez OP, ale w ramach komunikacji kursowej ogólnodostępnej. Art. 43 ust. 1 prawa o ruchu drogowym stanowi o korzystaniu przez takie dziecka z drogi, tylko pod opieką innej osoby, która osiągnęła wiek co najmniej 10 lat, czy to ma przełożenie na samodzielny dojazd?

olaszyma12-09-2017 21:40:37   [#02]

nie uważacie że rodzice nie dopełniają swojego podstawowego obowiązku? Powinni odprowadzać dziecko do przedszkola i kropka a nie zwalać o na OP. Krew się we mnie burzy bo w moim OP jest podobnie. Panie opiekunki z gimbusów muszą iść do przedszkola , pomóc dzieciakom się ubrać, potem zaprowadzić do autobusu, pomóc wsiąść, a w miejscu zamieszkania oddalonym od przedszkola o 2 km czekają na dzieci mamy nie pracujace zawodowo albo dziadkowie całkiem dziarscy.Wszystko jest ok , póki nie ma wypadku.

zinka12-09-2017 22:06:26   [#03]

U mnie podobnie, dzieci 3-letnie dojeżdżają autobusem, szkoła ma zapewnić opiekę dla tych dzieci. A zdarzają się sytuacje, że opiekunka nie ma komu przekazać dziecka, bo rodzic nie przyszedł na przystanek i co najgorsze w tym wszystkim to nie widzi problemu, bo przecież dziecko wie, gdzie mieszka...... A moje mamy nie pracujące zawodowo i dziadkowie w domu, a dzieci popisane do 16.00 na świetlicy .... i nie dojeżdżają autobusem. Ale cóż, rola wychowawcza szkoły wzrasta ....

olaszyma12-09-2017 22:30:21   [#04]

To właściwie nadaje się do powiadomienia sądu rodzinnego. Ale gmina nie powinna z drugiej strony umożliwiać takiego dowozu. Zresztą dzieciom przedszkolnym on nie przysługuje. Czasem robi się zbyt dużo , by przypodobać się wyborcom. A przecież rodzice/dziadkowie mogliby korzystać z gimbusa (wnosząc odpowiednia opłatę) i odprowadzać dzieci/wnuki do przedszkola, jeżeli już nie chcą korzystać z samochodu.


post został zmieniony: 12-09-2017 22:32:08
zinka12-09-2017 22:40:13   [#05]

Wszyscy wiemy, że dowóz jest zadaniem organu prowadzącego, jednak w praktyce jest tak jak opisuję. Autobusy wożą dzieci 3 letnie (rodzice płacą za dojazd), zapewniam opiekę ze swoich pracowników, próbowałam z tym walczyć, ale jak pojechał autobus po dzieci bez mojego opiekuna, bo niby opiekę miał zapewnić przewoźnik (opiekunem był kierowca) to telefony były gorące i na drugi dzień OP kazał zorganizować opiekę. To są realia wiejskich szkół i przedszkoli. Tu rządzi się innymi prawami ....

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]