Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Skrócenie okresu wypowiedzenia
strony: [ 1 ]
Maria Anna04-06-2004 19:03:06   [#01]

Czytałam kilka wypowiedzi na ten temat, ale chciałabym jeszcze się upewnić. Czy mozna z powodu zmian organizacyjnych wręczyć wypowiedzenie skrócone w okresie wakacji i jak to najlepiej zrobić? Nauczyciel zatrudniony na podstawie mianowania od 1 wrzesnia do 30 czerwca jest na urlopie zdrowotnym.

Czy jeżeli otrzyma w lipcu wypowiedzenie powinien otrzymać aż 3 świadczenia? tzn. 1/odszkodowanie za pozostałą cześć okresu wypowiedzenia,  2/ odprawę w wysokosci 6-miesięcznego zatrudnienia,  3/ jeżeli złoży wniosek o emeryturę - odprawę ?

I jeszcze jedno, czy nauczyciel ma prawo złozyć wniosek o emeryturę - w powyższej sytuacji jeszcze w lipcu, czy az otrzyma świadectwo pracy?

Ewa z Rz04-06-2004 19:43:16   [#02]

1. Można, ale trzeba to tak rozegrać organizacyjnie, by n-l nie był wówczas na urlopie wypoczynkowym.

2. Owszem, wszystko to mu się należy, a jeżeli złoży wniosek, to zamiast odprawy 6 miesięcznej może przejść w stan nieczynny.

3. Wniosek o emeryturę może i powinien złożyć (jeśli chce na nią iść) zaraz po otrzymaniu wypowiedzenia. Może iść na emeryturę po stanie nieczynnym - wówczas wniosek o emeryturę powinien złożyć najpóźniej 30.11.

Maria Anna01-07-2004 17:18:32   [#03]

 Co to znaczy wniosek o emeryturę powinien byc złożony- "zaraz" po otrzymaniu wypowiedzenia? Na drugi dzień chyba można?? A czy ktoś ma taki wzór wniosku o emeryturę, który składa się po otrzymaniu wypowiedzenia z paragrafu 20 ?

I jeszcze może ktoś ma wzór wypowiedzenia z paragrafu 20 , które daje dyrektor w okresie skróconym, tj. w lipcu, czy tam powinno być napisane o przysługującym odszkodowaniu i o 6 miesiecznej odprawie?

Pozdrawiam

Maria Anna01-07-2004 17:57:52   [#04]
Bardzo proszę o doinformowanie mnie, bo jutro mam mieć rozmowę na temat wypowiedzenia skróconego :(
violka01-07-2004 20:49:17   [#05]
wysłałam na priva to co mam
fredi19-08-2004 21:59:23   [#06]
ćwiczymy to

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]