Forum OSKKO - wątek

TEMAT: Dodatkowe godziny bez kwalifikacji
strony: [ 1 ]
Skimir31-08-2017 20:17:57   [#01]

Witam

Jak rozwiązać taką sytuację pod kątem zatrudnienia i wypłaty wynagrodzenia?

Nauczyciel jest zatrudniony na etacie (edukacja wczesnoszkolna) zgodnie z kwalifikacjami, chcę temu nauczycielowi przydzielić kilka godzin do prowadzenia których nie posiada pełnych kwalifikacji (j. angielski na pierwszym etapie edukacyjnym). Sprawa jest uzgadniania z kuratorium - zgoda na zatrudnienie bez kwalifikacji. Jednak pozostaje kwestia umowy i wypłaty wynagrodzenia. 

Czy umowa (na zastępstwo) może mieć dwie części - jedna na stanowisku i z wynagrodzeniem zgodnie z kwalifikacjami a druga część na stanowisku bez kwalifikacji?

Ala31-08-2017 21:11:12   [#02]

ja bym zrobiła dwie umowy 

befana01-09-2017 00:02:34   [#03]

Na jakiej podstawie?

 

rzewa01-09-2017 01:25:56   [#04]

dlatego, że nie da się tego połączyć w jedną umowę, gdyż każda z tych umów będzie na innej podstawie i na innych warunkach ale...

jeśli ten n-l ma u Ciebie pełny etat zgodnie z kwalifikacjami to już nie możesz z nim zawrzeć dodatkowej umowy, gdyż w sumie będzie miał wówczas więcej niż etat - czyli będą planowe godziny nadliczbowe co jest zabronione przez k.p.

natomiast możesz temu n-lowi przydzielać te godziny jako zastępstwa doraźne póki nie znajdziesz na nie n-la (może być, że do końca roku szk taka sytuacja się utrzyma) - wtedy zgoda KO nie jest Ci do niczego potrzebna, bo n-l na zastępstwie nie musi mieć kwalifikacji

befana02-09-2017 21:08:43   [#05]

Nadal mam wątpliwości - jaka pp?

 

rzewa02-09-2017 22:59:01   [#06]

czego pp?

befana03-09-2017 07:46:44   [#07]

zatrudniania nauczyciela na dwie umowy, w zależności od kwalifikacji

befana03-09-2017 07:49:14   [#08]

Pytam, bo np. w moim KO nie ma takich sytuacji,, jak opisana w #1,  nie można złożyć wniosku (elektronicznego) na zatrudnienie takiego nauczyciela bez kwalifikacji, więc już sama nie wiem, czy nie można = nie wolno, czy nie można = nie trzeba.

rzewa03-09-2017 10:24:19   [#09]

jeśli jest zgoda na zatrudnienie, to trzeba takiego n-la zatrudnić - czyli nawiązać z nim nowy stosunek pracy -> dlatego jeśli n-l już jest w szkole zatrudniony do nauczania innego przedmiotu (bo ma do tego kwalifikacje) to i tak trzeba nawiązać nowy stosunek pracy czyli zatrudnić na drugiej umowie

nie ma możliwości by temu samemu n-lowi przydzielić w ramach jednego stosunku pracy zajęcia, do których ma i nie ma kwalifikacji -> dlatego muszą być dwa stosunki pracy

befana03-09-2017 13:00:28   [#10]

no tak, ale ten nauczyciel pracuje na cały etat - nie dostał ograniczenia, a godzin z jego przedmiotu jest tylko 11. Sugerujesz, aby ograniczyć mu i zawrzeć - po uzyskaniu zgody KO na zatrudnienie bez kwalifikacji - nową umowę na te godziny? Może tak być?

dodam, że ten bałagan to dziedzictwo po poprzednikach

rzewa03-09-2017 20:40:29   [#11]

nawet 1 przydzielone planowo (nie zastępstwo doraźne) godzina bez kwalifikacji jest podstawa do zastosowania art 26 ust 1 pkt 5 KN wobec n-la - w razie kontroli Kurator ma prawo polecić zastosowanie takiego rozwiązania dyrektorowi

gosiaes204-09-2017 18:38:19   [#12]

1 września zatrudniłam nauczyciela na 2 godziny biologii według kwalifikacji i na dwie godziny geografii bez kwalifikacji.

Napisałam do KO pismo o wyrażenie zgody na zatrudnienie nauczyciela bez kwalifikacji - nauczyciel uzyska je w lutym 2018.

KO odpisało, że jeżeli nauczyciel będzie zatrudniony na podstawie stosunku pracy na stanowisku nauczyciela biologii, to KO nie znajduje podstaw do zastosowania art.10 ust. 9 ustawy KN (Dz. U. 2017. 1189)  - czyli nie trzeba tu zgody KO, czy nie mogę zatrudnić na tę geografię??? Jak byście to zrozumieli?

 Aneksu jeszcze nie sporządziłam i zastanawiam się, jak teraz postąpić z tym bałaganem, który powstał. 

  1. Zmieniam umowę od października - oczywiście jeżeli nauczyciel wyrazi zgodę - i sporządzam dwie umowy: jedna na biologię, druga na geografię różnicując stawki płacowe????
  2. Zmieniam umowę od października - oczywiście jeżeli nauczyciel wyrazi zgodę - i sporządzam umowę tylko na biologię i daje doraźne zastępstwa z geografii??? Wykazuję w aneksie że mam wakat na geografię????

jestem zdruzgotana :(((

rzewa05-09-2017 09:57:19   [#13]

powinnaś poprawić umowę prostując oczywistą pomyłkę - umowa powinna być tylko na te godziny, do których n-l ma kwalifikacje - i zastosować wariant 2 - nie trzeba będzie zawracać głowy KO :-)

gosiaes205-09-2017 19:34:12   [#14]

Dziękuję rzewo :) 

jak dobrze, że Cię mamy :)

 

Izabela28-09-2017 16:17:23   [#15]

Często przeglądam wątki oświatowe i szukam odpowiedzi na nurtujące mnie pytania. Mam podobny problem - nauczyciele bez kwalifikacji, bo to ciężki rok dla szkół i trudno znaleźć chętnych na kilka godzin chemii czy fizyki. Rzewa jest nieoceniona w swoich poradach. Rzewo! Dziękuję gorąco za wsparcie i dobrą radę.

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]