Forum OSKKO - wątek

TEMAT: religia - skierowanie
strony: [ 1 ]
BeataGie30-08-2017 20:39:53   [#01]

G przekształcane w SP. Czy katecheta potrzebuje nowego skierowania do pracy w szkole?

beba130-08-2017 20:56:28   [#02]

Ja również mam pytanie dotyczące katechetki:

katechetka - studentka V roku kierunku teologia, ma zaświadczenie, że ukończyła przewidzianą programem studiów praktykę pedagogiczno-katechetyczną. Dostała skierowanie więc posiada kwalifikacje.

jaką powinna mieć stawkę zasadniczą:  dla naucz. z tytułem licencjata z przygotowaniem pedagogicznym?

rzewa31-08-2017 08:56:16   [#03]

do #01: raczej tak, bo na skierowaniu szkoła jest identyfikowana przez nazwę, zatem zmiana nazwy powoduje konieczność zmiany treści skierowania

do #02: ja bym ustaliła stawkę z najniższej grupy (pozostałe wykształcenie), gdyż nie legitymuje się żadnym dyplomem a nie znam przepisu, który pozwalałby w tym wypadku na przyjęcie, że jej wykształcenie jest równoważne dyplomowi licencjata

może ona coś o takim przepisie wie i Ci go wskaże - wtedy zmienisz zdanie

beba131-08-2017 13:09:30   [#04]

Dziękuję:)

beba117-12-2017 18:53:07   [#05]

czy ta moja katechetka może odbywać staż na stopień nauczyciela kontraktowego?

 

MKJ17-12-2017 23:26:07   [#06]

Tak, jeśli posiada kwalifikacje.

Art. 10 ust. 9 i 10 KN:

"9. W przypadku, o którym mowa w ust. 7 [potrzeba wynikająca z organizacji nauczania lub zastępstwo nieobecnego nauczyciela], jeżeli nie ma możliwości zatrudnienia osoby posiadającej wymagane kwalifikacje, można za zgodą organu sprawującego nadzór pedagogiczny zatrudnić nauczyciela, który nie spełnia warunku wymienionego w ust. 5 pkt 5 [posiadanie kwalifikacji wymaganych do zajmowania danego stanowiska].
10. Do nauczycieli zatrudnionych na podstawie ust. 9 nie stosuje się przepisów rozdziału 3a [awans zawodowy nauczycieli]. Dla celów płacowych nauczyciele ci są traktowani jak nauczyciele stażyści."

§ 8 rozporządzenia ws. kwalifikacji nauczycieli:

"Kwalifikacje do nauczania religii posiada osoba, która spełnia wymagania kwalifikacyjne określone w porozumieniach pomiędzy ministrem właściwym do spraw oświaty i wychowania a Konferencją Episkopatu Polski, a także władzami innych kościołów i związków wyznaniowych."

Porozumienie jest dostępne tu:

https://men.gov.pl/ministerstwo/informacje/podpisanie-porozumienia-w-sprawie-kwalifikacji-wymaganych-od-nauczycieli-religii-kosciola-katolickiego.html

 

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]