Forum OSKKO - wątek

TEMAT: świadectwo pracy
strony: [ 1 ]
azikaj29-08-2017 19:30:08   [#01]

liczba dni, za które pracownik otrzymał wynagrodzenie z art.92 KP - to tylko liczba dni l4 bez opieki na dziecko ?

okresy nieskładkowe, przypadające w okresie zatrudnienia wskazanym
w ust.1, uwzględniane przy ustalaniu prawa do emerytury lub rent- to wszystkie l4 i opiek ana dziecko ?/

rzewa29-08-2017 20:56:59   [#02]

liczba dni, za które pracownik otrzymał wynagrodzenie z art.92 KP, to liczba dni wynagrodzenia chorobowego czyli w zależności od wieku pracownika pierwsze 33 lub 14 dni zwolnienia chorobowego - jest to max liczba dni jaką można wpisać w tym miejscu

wszystkie okresy niezdolności do pracy z tytułu choroby i opieki (bez urlopu macierzyńskiego) oraz urlopy bezpłatne (w tym wychowawcze)

Ania Sz30-08-2017 21:25:54   [#03]

Urlopy bezpłatne wykazujemy w osobnym punkcie:

6. W okresie zatrudnienia pracownik:

 

  1. wykorzystał urlop wypoczynkowy w wymiarze:

 

. . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(urlop wypoczynkowy wykorzystany w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy)

 

w tym . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(urlop wypoczynkowy wykorzystany na podstawie art. 1672 Kodeksu pracy

w roku kalendarzowym, w którym ustał stosunek pracy)

 

  1. korzystał z urlopu bezpłatnego . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . . .

(okres trwania urlopu bezpłatnego i podstawa prawna jego udzielenia)

 

rzewa31-08-2017 08:59:30   [#04]

no tak...

mnie chodziło o to, że urlopy bezpłatne to również okresy nieskładkowe

:-)

mała re26-12-2017 18:58:56   [#05]

Nauczycielka odchodzi na emeryturę z art 87 KN. Pracuje w mojej szkole od 24 lat. 4 lata temu miała przerwę roczną. Przez rok pracował na jej miejscu inny katecheta. Po roku wróciła. Moim zdaniem powinnam jej wydać świadectwo za te ostatnie 4 lata. Bo po tamtym okresie 20 letnim przecież dostała świadectwo pracy. Ona twierdzi że powinnam wypisać jej za całość pracy w mojej szkole z wymienieniem poszczególnych wymiarów godz. W jakich pracowała. Tak podobno życzy sobie ZUS. Dla mnie to nielogiczne. Bo co mam wpisać na świadectwie w roku gdy proboszcz ja odwołał. Przerwę w pracy? 

rzewa27-12-2017 06:44:26   [#06]

dobrze myślisz

wystawiasz świadectwo za okres odpowiadający ostatniemu stosunkowi pracy czyli za te 4 lata

a ona w ZUS przedstawia oba świadectwa: te poprzednie za 20 lat i te za ostatnie 4

UWAGA!
Nie jesteś zalogowany!
Zanim napiszesz odpowiedź w tym wątku, zaloguj się!
Dopiero wtedy będziesz mógł/mogła wysłać wprowadzony komentarz na forum.
Jeśli nie masz jeszcze założonego konta na forum, załóż je.
Logowanie i/lub zakładanie konta.

strony: [ 1 ]